Fudbaleri Vojvodine odigrali su nerešeno 1:1 protiv Mladosti iz Lučana u 23. kolu Superlige Srbije.

Ekipa Nenada Lalatovića povela je preko Miljana Vukadinovića u 18. minutu, a gostima je bod obezbedio Milan Bojović koji je u 63. minutu precizno izveo jedanaesterac.

Vojvodina je treća na tabeli sa 45 bodova, dok je ekipa Mladosti na 12. mestu sa 28 bodova.

Napredak je na svom terenu osvojio važne bodove u borbi za opstanak nakon što je savladao Inđiju golom Marka Bačanina u 81. minutu.

Napredak i Inđija sada dele 15. mesto sa po 22 osvojena boda, ali Kruševljani imaju bolju gol razliku i dva boda manje od Novog Pazara.

Pobedu u gotima upisala je ekipa Metalca koja je pobedila Proleter u Novom Sadu sa 2:1.

Aleksandar Vasilijević je doneo vođstvo Metalcu u sedmom minutu, pre nego što je Leandro obezbedio domaćima izjednačenje 15 minuta pre kraja prvog dela igre.

Pobedu Metalcu doneo je Igor Maksimović pogotkom u 57. minutu.

Proleter je ostao šesti na tabeli sa 36 bodova, dok je Metalac na devetom mestu sa 32 osvojena boda.