Srpski fudbaler Dušan Vlahović nastavio je da trese mreže i u meču 27. kola italijanske Serije A, gde je postigao het-trik.

Njegova Fjorentina pobedila je ekipu Beneventa na gostujućem terenu stadiona Čiro Vigorito sa 4:1, a Vlahoviću je za vodeći pogodak i 1:0 bilo dovoljno samo devet minuta.

Tek što su se igrači malo zagrejali, sevnula je kontra koju je povukao iskusni Frank Riberi kroz sredinu.

Valjda očekujući da će mu zemljak Valentin Ajserik poslati povratni pas i centaršut u kazneni prostor nastavio je da trči napred.

Lopta je sa levog krila krenula u šesnaesterac Beneventa, ali je završila u nogama kod Vlahovića posle odbitka, a srpski internacionalac je sa osam metara bio snalažljiv.

Iz prve je šutirao i pogodio mrežu rivala u bliži ugao, a golman Lorenco Montipo, iako je bio na toj strani, nije mogao da učini ništa

Ovo je Vlahoviću bio deseti gol u prvenstvu ove sezone, a ima uz to i jednu asistenciju. To mu je ujedno i prvi pogodak još od 19. februara kada je bio precizan protiv Specije.

Samo 17 minuta kasnije, upisao je odmah i 11. pogodak u prvenstvu. Drugi gol je bio u maniru Filipa Inzagija, jer se Vlahović našao u gužvi i došao je do lopte posle uigranog kornera Fjorentine.

Njegov saigrač je probao da šutira posle centaršuta, golman je odbranio, a na pravom mestu se našao Vlahović koji je ugurao loptu u mrežu za 2:0.

Igrao se 45. minut kada je i treći put za poluvreme srpski igrač pogodio metu. I istakao pritom kandidaturu za jedan od najlepših golova kola u Italiji.

Koliko puca od samopouzdanja pokazao je time što je povukao loptu nekih desetak metara i između četvorice rivala sa oko 25 metara poslao maestralnu „kiflu“ u gol Beneventa za 3:0.

Benevento je potom smanjio zaostatak u 56. minutu pogotkom Artura Jonice, da bi konačnih 4:1 postavio Valentin Ajserik. Francuz je bio precizan posle asistencije Riberija u 75. minutu.

Fjorentina je posle ove pobede došla do 29. boda i 12. mesta italijanskog prvenstva, dok je Benevento sa tri boda manje na 16. poziciji Serije A.