Fudbaleri Milana stigli su do boda protiv Udinezea u šestom minutu sudijske nadoknade zahvaljujući hladnokrvnosti Franka Kesija.

Nije Milan briljirao, mada su Kesi i Dijaz imali po šansu u 18, odnosno 19. minutu. To je bilo sve u prvih 45 minuta, da bi u drugom poluvremenu Udineze pripretio preko Bekaa.

Nadovezao se Milan prilikama za Meitea u 51, potom i Kesija minut kasnije, a u 59. minutu Kastiljeho je naterao čuvara mreže Udinezea da se pomuči, ali je uspeo da zaustavi njegov šut.

Udineze je u 68. minutu stigao do vođstva golom Bekaa nakon centaršuta Rodriga de Pola nakon kornera, kada je maltene zakucao loptu u mrežu.

Milan je krenuo u napade, imali su nekoliko solidnih situaicija, ali je za remi bio neophodan pad koncentracije igrača Udinezea, pošto je Larsen bez razloga loptu udario rukom, a Kesi u šestom minutu sudijske nadoknade pogodio za 1:1.

U ostalim utakmicama 25. kola, Atalanta je sa 5:1 bila bolja od Krotonea, Fiorentina, za koju su Nikola Milenković i Dušan Vlahović odigrali svih 90 minuta, je poražena od Rome 2:1, dok je Verona sa 3:0 bio bolji od Beneventa, a Darko Lazović je odigrao ceo meč za pobednički sastav.

U meču koji je odigran ranije danas Sasuolo i Napoli su odigrali 3:3 u meču sa čak tri penala, a Nikola Maksimović je postigao autogol.

Serija A, 25. kolo

Utorak

Juventus – Specija 3:0 (0:0)

(Morata 62, Kjeza 71, Ronaldo 89)

Sreda

Sasuolo – Napoli 3:3 (2:1)

(Maksimović 36. autogol, Berardi 45+1 penal, Kaputo 90+4 penal – Zjelinski 38, Di Lorenco 72, Insinje 89. penal)

Milan – Udineze 1:1 (0:0)