Fudbaleri Sampdorije pobedili su Fjorentinu rezultatom 2:1 u susretu 22. kola Serije A.

Domaći tim stigao je u vođstvo preko Keite Baldea u 31. minutu, ali su gosti preko Dušana Vlahovića na poluvreme odneli nerešen rezultat.

Erik Pulgar izveo je slobodan udarac u 37. minutu, golman sampdorije Audero je odbranio, a na odbitak je natrčao Vlahović i glavom poslao loptu u gol.

Pogodak je priznat tek nakon što je VAR utvrdio da je lopta prilikom udarca srpskog reprezentativca prešla gol liniju.

Sampdorija je u drugom poluvremenu posle akcije veterana stigla do, ispostviće se, pobedonosnog gola.

Antonio Kandreva je u 71. minutu dobio loptu na desnom boku, usledio je povratan pas na 16 metara odakle je iz prve šutirao Fabio Kvaljarela i zahvaljujući slaboj reakciji golmana Dragovskog postavio konačnih 2:1.

Dušan Vlahović je odigrao svih 90 minuta, a postigao je osmi gol u sezoni.

Bivši napadač Partizana je proglašen za najboljeg igrača Fjorentine u januaru mesecu i polako, ali sigurno izrasta u napadača oko koga bi uskoro mogli da se otimaju i mnogo ambiciozniji klubovi.

Ceo meč za Fjorentinu odigrao je i Nikola Milenković koji je u šesto minutu nadokande propustio veliku priliku da izjednači kada je šutirao glavom pored gola.

Fjorentina je upisala deseti poraz u sezoni i trenutno je na 16. mestu, dok je Sampdorija deseta na tabeli sa 30 osvojenih bodova.