Fjorentina je poražena na "Artemio Frankiju" u premijernom meču trećeg kola Serije A od Sampdorije - 1:2 (0:1), a jedini gol za "ljubičaste" delo je srpskog napadača Dušana Vlahovića.

„Viola“ je bila favorit, ali nije uspevala to da pokaže na terenu. Gosti su došli do prednosti u finišu prvog poluvremena, kada je penal realizovao veteran Fabio Kvaljarela.

Bio je to rezultat koji se otišlo na odmor, posle prvih 45 minuta.

Nastavak je doneo totalnu ofanzivu Fjorentine, koja se isplatila domaćinu u 72. minutu posle gola Dušana Vlahovića. Mladi srpski centarfor, kojeg mediji u Italiji uporno sele u druge klubove, te da će ga Fjorentina poslati na „kaljenje“, uspeo je da zatrese mrežu, pošto se odlično snašao u šesnaestercu Sampdorije, posle čega je rutinski poslao loptu iza leđa golmana.

Kratko je trajala radost „ljubičastih“, pogodio je već u 76. minutu Morten Torsbi, ali je gol poništen zbog igranja rukom, posle konsultovanja VAR tehnologije,

Izvukla se tada Fjorentina, ali joj u 83. minutu nije bilo spasa kada je Dragovskog majstorski lobovao Valerio Vere.