Ekipa Fjorentine gostovala je u meču 14. kola Serije A Empoliju, srpski napadač Dušan Vlahović je nastavio da trese mreže, ali je Empoli slavio sa 2:1.

Vlahović je u 57. minutu doveo svoj tim u prednost od 1:0 nakon sjajne asistencije. Vlahović je u stilu elitnih napadača uklizao na centaršut sa desne strane i zakucao loptu u mrežu.

Ovo je Vlahoviću bio 11. gol u prvenstvu Italije čime se osamostalio na čelu liste strelaca ispred napadača Lacija Čira Imobilea.

Iako je još jednom oduševio fudbalski svet, srpski golgeter neće po dobrom baš pamtiti ovaj meč, jer je odbrana Fjorentine popustila u samom finišu.

Empoli je u 87. i 89. minutu preko Bandinelija i Pinamontija došao do velike pobede sa konačnih 2:1.