Fudbaleri Fjorentine prokockali su dva gola koja je postigao Dušan Vlahović i meč protiv Atalante zvaršili porazom 3:2.

Nastavio je Dušan Vlahović da rešeta mreže, stigao do svog 15. gola u sezoni, ali to nije vredelo pošto su njegovi saigrači rivalu dopustili da postigne gol više.

Vlahović je nakon dva gola Zapate u prvom poluvremenu istom merom odgovorio, prvo u 57. pa u 66. zatresao mrežu i doneo izjednačenje, ali je Josip Iličić samo četiri minuta kasnije po treći put savladao Dragovskog i doneo pobedu svojoj ekipi.

Fjorentina nakon 30 odigranih kola ima isto toliko bodova, uz meč više od Torina. Iako joj opstanak nije ugrožen, pošto osam kola pre kraja ima osam bodova više od Kaljarija, jasno je da tim iz Firence ne ume da isprati Vlahovića, pa bi bilo pravo čudo ukoliko bi i naredne sezone ostao u ljubičastom dresu.