Fudbaleri Fjorentine poraženi su na svom terenu od Napolija sa 2:1 u derbiju sedmog kola italijanske Serije A.

Domaćin je poveo golom Martineza Kuarte u 28. minutu, a asistenciju je imao srpski napadač Dušan Vlahović.

Strelac vodećeg pogotka je desetak minuta kasnije skrivio penal, a loptu u ruke uzeo je Lorenco Insinje.

Dragovski je odbranio, ali je nakon haosa u šesnaestercu Lozano smestio loptu u mrežu, uz očigledan faul nad golmanom.

Usledili su žestoki protesti fudbalera Fjorentine, ali oni nisu urodili plodom, a sudija nije kontaktirao ni VAR sobu.

Početkom drugog poluvremena Napoli je potpuno preokrenuo, a režiser preokreta bio je Rahmani, koji je pogodio mrežu domaćina na asistenciju Zielinskog, za ispostaviće se konačan rezultat.

Fjorentina je sve vreme bila ravnopravan rival i stvarala šanse, ali ipak nije uspela do stigne do remija.

Napolitanci su i dalje neporaženi u sedam ligaških utakmica, te ubedljivo zauzimaju prvo mesto. Viola je trenutno na petom mestu, sa 12 bodova.

Roma je na „Olimpiku“ savladala Empoli sa 2:0.

Strelci za Murinjov tim bili su Pelegrini krajem prvog i Mktarijan početkom drugog poluvremena, čime je gost bio potpuno zatečen i slomljen.

Rimljani su ovom pobedom izbili na četvrto mesto sa 15 poena, dok je Empoli deseti sa devet bodova.

BONUS VIDEO: Gol Filipa Kostića protiv Bajerna

Serija A, 7. kolo:

Bolonja – Lacio 3:0 (2:0)

(Barou 14, Teate 17, Hiki 68)

Sampdorija – Udineze 3:3 (1:2)

(Larsena 24. ag, Kvaljarela 48. p, Kandreva 69 – Perejre 15. minutu, Beto 44, Forestijeri 84.)

Verona – Specija 4:0 (3:0)

(Simeone 4, Faraoni 15, Kaprari 42, Besa 71 )

Fjorentina – Napoli 1:2 (1:1)