Fudbaleri Arsenala eliminisani su u Liga kupu od Vest Hem junajteda porazom 1:3 na London stadionu u glavnom gradu Engleske.

„Tobdžijama“ nije pomoglo to što su više imale loptu u nogama, kao ni to što su igrači Mikela Artete više šutirali ka golu protivnika (14:5), jer je Vest Hem bio taj koji je pogađao metu.

„Čekićari“ su načeli Arsenal autogolom Bena Vajta u 16. minutu, a zatim ga dokrajčili pogocima Mohameda Kudusa i Džeroda Bouvena u 50. i 60. minutu susreta.

Vajt je loše reagovao na prvoj stativi kod kornera koji je izveo Džerod Bouven, dok je Vest Hem centaršutevima pokušavao da ugrozi Arsenal i iz igre.

Ben se umalo iskupio golom na drugoj strani, kada je golman morao da vadi nezgodnu parabolu iz mreže. Potom je Vajt još jedanput sačuvao svoju mrežu izvadivši loptu sa gol-linije posle šuta i odbitka Bouvena.

Kudus nije imao problema da iz jednog kontakta primi dugu loptu Najefa Aguerda i da iz driblinga izbaci Zinčenka i Gabrijela, posle čega je plasirao loptu u dalji ugao gola Arona Ramsdejla.

Bouven je potom pokupio odbitak i sa distance raspalio snažno po lopti za 3:0. Jedini gol za „tobdžije“ postigao je Martin Edegor u dubokoj sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena, 96. minutu, kada je sve već bilo rešeno.