Nije moglo bez varnica u ranoj fazi nove sezone.

Čelsi i Totenhem su se sastali u nedelju u meču drugog kola Premijer lige i umalo smo videli sukob pored terena.

I to od ljudi koji bi trebalo da budu pedagozi za svoje igrače – Tomasa Tuhela i Antonija Kontea.

Totenhem je u 68. minutu postigao pogodak, Konte je krenuo da slavi, a Tuhel je krenuo na njega veoma besan, sa željom da se razračunaju i fizički.

Odmah se stvorila gužva u kojoj su ljudi iz Čelsija davali sve od sebe da obuzdaju menadžera „plavaca“, kako situacija ne bi eskalirala u još veći incident.

Inače, pogodak za Totenhem je postigao Pjer-Emil Hojbjerg, a prethodio mu je start Rodriga Betankura nad Kajem Havercom.

Tu su se inicijalno „pokačili“ menadžeri dveju ekipa, a pošto je gol usledio nakon tog duela, Tuhelu je „pala klapna“.

Srećom, nije došlo do pesničenja, pa je sve u tom trenutku završeno tako što su se menadžeri jedan drugom uneli u lice, kada je Konte rešio da „provokativnije“ i ekspresivnije proslavi pogodak svog tima.

Međutim, nije ostao ni jedini sukob trenerskih stručnjaka, pošto je nova gužva nastala u završnici meča kada je sudija podelio crvene kartone.

Tuhel je u toj situaciji krenuo da se pozdravi sa Konteom, ali mu je čvrsto stisnuo ruku i povukao ga jako, što je izazvalo novu, burnu reakciju Italijana.

Posle prvog sukoba, Čelsi je uspeo da povede golom Risa Džejmsa u 77. minutu, pa Konteovo slavlje nije naročito dugo trajalo, ali mu je uteha bio gol Harija Kejna u 96. minutu za konačnih 2:2. Inače, vodeći gol za „plavce“ postigao je Kalidu Kulibali u 19. minutu.

BONUS VIDEO: Kilijan Mbape – najplaćeniji fudbaler današnjice