Stefan Bajčetić Foto: Paul Greenwood / Shutterstock Editorial / Profimedia

Sjajan potez.

Supertalentovani Srbin Stefan Bajčetić je postigao svoj prvi gol u zvaničnim mečevima za ekipu Liverpula.

Srbin koji još uvek nije odlučio da li će nastupati za našu selkciju ili Španiju ušao je u drugom poluvremenu utakmice Aston Vile i Liverpula u okviru 17. kola Premijer lige, prvom posle Mundijala.

Nakon dobrih igra na pripremama, Bajčetić je dobio šansu i u Premijer ligi nakon što je u nastavku meča zamenio Tijaga Alkantaru.

On je pri rezultatu 2:1 ispratio prodor Darvina Nunjeza koji je sa leve strane odigrao povratnu loptu na 10 metara od gola. Bajčetić je sjajno primio, fintom izbacio protivnika i majstorski je plasirao u mrežu.

Liverpul je poveo golovima Salaha i Van Dajka, da bi Oli Votkins uneo dramu u ovaj duel koju je Bajčetič otklonio golom za 3:1.

Stefan je sin Srđana Bajčetića, nekadašnjeg fudbalera Crvene zvezde, a ima srpsko, ali i špansko državljanstvo.

Rođen je 22. oktobra 2004. godine, koji je iz Selte prešao u Liverpul, iako se još nekoliko klubova interesovalo.