Fudbaleri Mančester sitija odigrali su nerešeno s Evertonom 1:1 u meču 18. kola Premijer lige.

Siti je kiksnuo, pre okršaja Arsenala i Brajtona, pošto „tobdžije“ imaju šansu da se odlepe i osame na vrhu tabele.

Uslov je da pobede Brajton na gostovanju, pošto Siti kod kuće na Etihadu nije mogao da izađe na kraj sa timom Frenka Lamparda.

Siti je poveo u 24. minutu pogotkom Erlinga Holana, koji je tokom meča pokazao i svoju nesportsku stranu.

Jeste Norvežanin nedavno rekao da je ljut što je propustio Mundijal u Kataru, ali je malo ko očekivao da će uz gol imati i nepotrebno brutalan start na Vitaliju Mikolenku.

Zaleteo se i s leđa „pokupio“ igrača Evertona i pokrenuo raspravu da bi bilo koji drugi fudbaler, ili igrač drugog kluba dobio direktan crveni karton.

Holan je dobio samo žuti pred poluvreme, baš kao i Džejms Tarkovski, koji je opravdano protestovao kod sudije.

Pre toga je mogao da bude isključen i Kevin de Brujne. Belgijanac je posle tridesetak minuta startovao na Amadua Onanu i dobio žuti karton, a da je bilo provere, možda bi se utvrdilo da je zaradio isključenje.

Siti je preko Džona Stounsa u završnici poluvremena mogao do 2:0, a kada to nije učinio, stigla je osveta.

Demaraj Grej je u 64. minutu pronašao put do mreže u solo-akciji, pogodio je metu od stative i krunisao napad golom za 1:1.

De Brujne je u poslednjih deset minuta imao jednu šansu, odmah posle njega i Rijad Marez, Džordan Pikford je u 95. minutu odbranio Belgijancu, dok Sitiju nije bilo dovoljno ni 13 minuta nadoknade.

Neposredno pred poslednji sudijski zvižduk, Rodri je bio najviši u skoku na petercu, imao je skoro idealnu šansu za gol i pobedu, ali je nije iskoristio i Siti je uzeo samo bod.

Sada ih ukupno ima 36 pa drži drugo mesto Premijer lige, dok je Arsenal sa 40 pre meča sa Brajtonom na čelnoj poziciji, a Everton je 16. sa 15 bodova.