EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Au, kakva je ovo utakmica bila

Fudbaleri Intera pobedili su Fjorentinu u gostima sa 4:3 u meču 11. kola Serije A, a uzbuđenja je bilo na pretek.

Inter je poveo golom Nikola Barele već u drugom minutu, a asistent je bio Lautaro Martinez. Činilo se da se Fjorentini sprema potop kada je Lautaro udvostručio prednost u 15. minutu, ali se onda sve okrenulo.

Najpre je Artur Kabral pogodio iz penala, pa se na poluvreme otišlo sa rezultatom 2:1 za goste. U 53. minutu šansu je dobio Luka Jović, a od početka utakmice na terenu je bio srpski štoper Nikola Milenković.

Džonatan Ikone je doneo izjednačenje „violi“ u 60. minutu, ali je Inter dobio penal koji je Martinez pretvorio u gol.

Od 82. minuta za Fjorentinu je zaigrao i Aleksa Terić, a činilo se da Inter ima sve u svojim rukama. Ipak, Luka Jović je uspeo da pokvari planove, pa je nakon kornera u 90. minutu zatresao mrežu akrobatskim udarcem. Asistent je bio Nikola Milenković koji je glavom spustio loptu do srpskog golgetera.

Tu uzbuđenjima nije bio kraj, a Inter je ipak došao do sva tri boda u dubokoj nadoknadi. Junak je bio Henrik Mktarijan, koji se našao na pravom mestu u pravo vreme, pa ga je defanzivac Fjorentine pogodio pravo u noge prilikom ispucavanja lopte. Golman „viole“ Teraćano nije uspeo da reaguje i Inter je slavio.

Završnicu meča pogledajte na video snimcima ispod.

SERIJA A, 11. kolo

Salernitana – Specija 1:0 (0:0)

(Mazoki 48)

Milan – Monca 4:1 (2:0)

(Dijaz 16, 41, Origi 65, Leao 84 – Ranokija 70)

Fjorentina – Inter 3:4 (1:2)

(Kabral 33, Ikone 60, Jović 90 – Barela 2, Martinez 15, 73, Mktarijan 90+4)

20.45 Sasuolo – Verona

BONUS VIDEO Spektakularan gol Tadićevog saigrača, podsetio jedan na najlepših u istoriji fudbala