EPA-EFE/PETER POWELL

Norvežanin nema granicu

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na svom terenu Brajton sa 3:1, u meču 13. kola engleske Premijer lige.

Strelci za Siti bili su Erling Holan u 22. i 43. iz penala i Kevin De Brujne u 75. minutu. Gol za Brajton postigao je Leandro Trosard u 53. minutu.

„Građani“ su poveli nakon đšto je golamn Ederson precizno ispucao loptu ka Holanu, koji je „oduvao“ defanzivca gostiju u duelu, a potom smestio loptu u nebranjenu mrežu.

Nakon konsultacije sa VAR sobom sudija je odlučioda pogleda snimak, a zatim i da dosudi penal za Siti, koji je u gol pretvorio Holan, pa je na poluvremenu domaćin vodio sa 2:0. To je za Norvežanina bio 17. gol na 11 utakmica u Premijer ligi i ubedljivo je prvi na listi strelaca.

Trosar je prelepim golom sa ivice šesnaesterca uneo neizvesnost u meč, ali je De Brujne rešio sve dileme kada je vema preciznim udarcem postavio konačnih 3:1.

Siti je zabeležio osmu pobedu u prvenstvu i nalazi se na drugom mestu na tabeli sa 26 bodova, jednim manje i utakmicom više od prvoplasiranog Arsenala. Brajton je na osmoj poziciji sa 15 poena.

U narednom kolu, Siti će gostovati Lesteru, dok će Brajton dočekati Čelsi.

U istom terminu, Everton je kao domaćin pobedio Kristal Palas sa 3:0, golovima Dominika Klajvert-Levina u 11, Entoni Gordona u 63. i Dvajta Meknila u 84. minutu.

Obe ekipe su osvojile po 13 bodova i nalaze se na deobi 11. mesta.

U sledećem kolu, Everton će gostovati Fulamu, dok će Kristal Palas dočekati Sautempton.