EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

Hari Megvajer, defanzivac Mančester junajteda, bio je veoma neoprezan prilikom jednog starta nad srpskim reprezentativcem Sašom Lukićem, koji igra za Fulam.

„Kotidžersi“ su sa 1:2 savladali Junajted u 26. kolu Premijer lige, a Megvajer je dobo prošao kada je u 36. minutu dobio samo žuti, a ne crveni karton.

Engelski štoper je pokušao da stigne do lopte pre Lukića, ali je Srbin prvi došao do nje, dok je Megvajer u naletu zgazio njegovo levo stopalo (otvorenom kopačkom) i potom ga rukama obuhvatio i oborio na zemlju.

Start koji bi mogao lako da znači i isključenje, sudija Majkl Oliver je sankcionisao samo žutim kartonom.

Lukić je dobro prošao, jer se nije povredio, pa je nekako nastavio meč.

Inače, Megvajer je dao gol u 89. minutu za 1:1, nakon što je Basi zatresao mrežu za Fulam. Ipak, gosti su do pobede stigli preko Ivobija u 97. minutu meča.