Fudbaleri Al Hilala pobedili su Abhu u meču 18. kola prvenstva Saudijske Arabije sa čak 7:0.

U listu strelaca upisala su se obojica srpskih igrača Sergej Milinković-Savić i Aleksandar Mitrović i trasirali su put svog tima do 16. pobede iz 18 utakmica.

Sergej je zablistao punim sjajem, jer je tri puta tresao mrežu rivala u meču.

Davao je prvi, četvrti i sedmi gol, kojim je samo overio ubedljiv trijumf. Načeo je gol Abhe u 18. minutu kada je iz drugog plana natrčao i zakucao loptu u mrežu sa šest, sedam metara.

Prednost je duplirao Aleksandar Mitrović sa penala u 25. minutu, dok je Salem Al-Davsari povisio na 3:0 u 72. minutu.

Od tog trenutka je krenula kanonada Al Hilala, pa je Sergej na asistenciju Mitrovića bio precizan u 79. minutu za 4:0.

Mitrović ga je tada pronašao centaršutem sa desnog boka, a Sergej je dobro primirio loptu i onda završio napad sa nekoliko metara.

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

Објава коју дели نادي الهلال السعودي (@alhilal)

Peti gol je bio majstorija posle driblinga Mohameda Kanoa u 82. minutu, dok je šesti „pao“ u režiji Rubena Nevesa u 86. minutu.

Sergej se kod poslednjeg još jedanput ubacio iz drugog plana i glavom uhvatio centaršut Mohameda Al Burajka za gol i konačnih 7:0 posle kojih Al Hilal sa 50 bodova ostaje prvi na tabeli ispred drugoplasiranog Al Nasra.

BONUS VIDEO: Golovi sa meča Kifisije i PAOK-a, prava goleada u Grčkoj