Fudbaleri Barselone pobedili su na svom terenu ekipu Valensije rezultatom 4:2 (1:2) u meču 33. kola španske La lige.

Najzaslužniji za pobedu Barselone bio je Robert Levandovski, koji je postigao tri gola i doneo preokret u drugom delu utakmice. Poljski fudbaler se u strelce upisao u 49, 82. i u trećem minutu nadoknade vremena. Jedan gol za katalonski klub postigao je i Fermin Lopez u 22. minutu.

Pogotke za Valensiju dali su Ugo Duro u 27. i Pepelu u 38. minutu. Valensija je meč završila sa fudbalerom manje, pošto je u četvrtom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena isključen Giorgi Mamardašvili.

Inače, meč je obeležila i velika greška golmana Barselona Andrea ter Štegena, koji je pre prvog gola Valensije pokušao da prevari protivničkog igrača, ali to nije uspeo, pa je Duro imao praznu mrežu pred sobom, koju je lako pogodio.

Bitno za istaći je i to da je Levandovski rekao da ne namerava da napusti Barselonu ovog leta.

Barselona se trenutno nalazi na drugom mestu na tabeli španskog prvenstva sa 73 boda, dok je Valensija osma sa 47.

Barselona će u narednom kolu La lige gostovati Đironi, dok će Valensija dočekati Alaves.

(Simeone 48. Guridi 54, Benavidez 86)

Atletiko Madrid – Atletik Bilbao 3:1 (1:1)

(De Paul 15, Korea 52, Simon (autogol) 80 – Vilijams 45)

Barselona – Valensija 4:2 (1:2)

(Fermin Lopez 22, Levandovski 49, 82, 90+3 – Duro 27, Pepelu 38. penal, ck. Mamardašvili 45+4)