Fudbaleri Milana odigrali su nerešeno sa Đenoom u meču 35. kola italijanske Serije A, dok je Juventus odigrao nerešeno sa Romom 1:1.

Milan je na svom San Siru dočekao Đenou, koja je rano nagovestila koliko će biti problematična po tim srpskog napadača Luke Jovića.

Luke nije bilo na terenu, gde je Mario Retegi u petom minutu pogodio metu za prednost gostiju 1:0.

„Rosoneri“ su izjednačili do poluvremena pogotkom Alesandra Florencija u 45. minutu, da bi i drugo poluvreme donelo nova uzbuđenja. I čak četiri gola.

Prvi je opet u uvodnim minutima dala Đenoa preko Kejleba Ekubana u 48. minutu. Mateo Gabija je opet vratio egal Milanu u 72. minutu, da bi Olivije Žiru u 75. bacio navijače u trans.

Taj delirijum fanova milanskog kluba potrajao je desetak minuta jer je onda u 87. minutu autogolom Malika Tijaoa Đenoa stigla do 3:3 i boda.

Dok Jovića zbog povrede nije bilo na terenu u ovom meču, Dušan Vlahović i Filip Kostić jesu dobili šansu protiv Rome.

A istakao se njihov zemljak iz dresa „vučice“ Mile Svilar odbranama. Skinuo je i jednu dobru šansu posle kornera Kostića u 84. minutu kada je šutirao Moiz Kin. Oba gola su pala u prvom poluvremenu, najpre kada je Romelu Lukaku bio precizan u 15. minutu za Rominih 1:0, a onda i Bremer koji je na dodavanje Federika Kijeze postavio konačan rezultat u 31. minutu. Kijeza je pogodio stativu u 47. minutu, pa je tada Roma imala i malo sreće.

Kostić je posle sat vremena igre ustupio mesto Vei, a Vlahović posle 76 minuta Miliku. Sreće je imao i Juve u završnici susreta kada Tami Abraham nije pogodio iz izgledne pozicije.

Juventus sada ima 66 bodova na trećem mestu dok je Roma peta sa 60 bodova. Milan drži drugo mesto sa 71 bodom, a Đenoa je 12. sa 43 boda.