Sergej Milinković-Savić
Sergej Milinković-Savić; Foto: EPA-EFE/CLAUDIO PERI

Nastavlja se odlično veče za Srbe u evropskim takmičenjima

Fudbaleri Lacija pobedili su Midtjiland rezultatom 2:1 nakon preokreta u petom kolu grupne faze u Ligi Evrope.

Danski tim je poveo na gostovanju u Italiji već u osmom minutu preko Gustava Isaksena, ali je Lacio do izjednačenja stigao preko Sergeja Milinkovića-Savića.

Nebesko-plavi su bili bolji tim tokom prvog poluvremena, a sve je materijalizovano u 36. minutu kada je srpski vezista preciznim šutem sa ivice šesnaesterca matirao golmana Lesla.

Lacio je i u nastavku nastavio da pritiska, a rezervista Pedro je na asistenciju Zakanjija doneo preokret u 58. minutu.

Činilo se da je sve rešeno kada je Pedro po drugi put zatresao mrežu u 80. minutu, ali mu je gol poništen zbog ofsajda.

Uprkos tome, Midtjiland nije uspeo da izjednači, iako je i njemu poništen gol zbog faula u nadoknadi utakmice.

Lacio je nakon ovog kola prvi na tabeli sa osam bodova, koliko sada ima i Šturm koji je sa 1:0 savladao Fejenord. Holandski tim, baš kao i Midtjiland ima pet poena pred duele poslednjeg kola.

Što se Sergeja tiče, on je ove sezone već učestvovao u 12 golova svog tima. U Ligi Evorpe ima za sada dva pogotka, dok je u Seriji A tri puta tresao mreže, a uz to ima i sedam asistencija. Šta drugo reći, nego impresivno.