Fudbaleri Mladosti iz Lučana pobedili su ekipu Voždovca u meču 22. kola Superlige Srbije sa 2:0.

Mladost je veći deo drugog poluvremena odigrala s igračem više, pošto je „zmajevima“ u 52. minutu isključen Džunior Flemings, direktnim crvenim kartonom.

To je Lučancima olakšalo posao da golovima u 66. i 82. minutu završe posao i upišu pobedu. Golove su postigli Donimani Silue i Marko Veličković.

Posle prvog dela igre u kom je bilo šansi, ali ne i golova, drugo je počelo nepromišljenim gestom Flemingsa.

Bio je u duelu sa Nikolom Andrićem, našao se na travi i u donji deo stomaka pesnicom udario igrača Mladosti.

Andrić ga jeste povlačio i gurao, ali je Flemings morao da sačuva živce, a sudija koji je bio u neposrednoj blizini se nije uopšte dvoumio.

Petrović je imao veliku šansu za Voždovac u 65. minutu, a na drugoj strani je samo minut kasnije Aleksandar Varjačić je jurio loptu da ne izađe iz terena i centrirao Silueu za gol glavom i 1:0.

Pejović je u 72. minutu pogodio spoljni deo stative, a Mladost je sve opasnije napadala. Probao je dva, tri minuta kasnije i Eze glavom, a onda je Veličković sačekao odbitak na ivici šesnaesterca i precizno pogodio ugao gola za 2:0.

Mladost sada ima 32 boda na šestom mestu tabele Superlige, dok je Voždovac pao na deveto mesto tabele sa 28 bodova.