Fudbaleri Rome pobedili su u ponedeljak uveče na svom terenu Torino sa 3:2, u meču 26. kola italijanske Serije A.

Trostruki strelac za Romu bio je Paulo Dibala iz penala u 42, 58. i 69. minutu, dok je na golu Torina bio srpski internacionalac Vanja Milinković-Savić.

Pogotke za Torino su postigli Duvan Zapata i Din Hjojsen autogolom u 89. minutu. Na golu Rome je bio drugi srpski golman Mile Svilar, koji je nedavno bio junak svog tima u penal seriji protiv Fejenorda u šesnaestini finala Lige Evrope.

Roma je šesta sa 44 boda, a Torino je na 10. mestu sa 36 poena. U narednom kolu, Roma će gostovati Monci, dok će Torino dočekati Fjorentinu.

Iste večeri su fudbaleri Fjorentine pobedili Lacio sa 2:1 na svom terenu.

Poveo je Lacio golom Luisa Alberta u 45. minutu, da bi preokret i pobedu domaćinu doneli pogocima Mikael Kajode u 61. i Đakomo Bonaventura u 69. minutu.

Fjorentina je na sedmom mestu sa 41 bodom, a Lacio je na osmom mestu sa bodom manje. U narednom kolu, Fjorentina će gostovati Torinu, dok će Lacio dočekati Milan.