"Građani" su kaznili kiks londonskog kluba koji će sad biti pod pritiskom i imperativom pobede.

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Lester sa 1:0, u meču 14. kola Premijer lige na King Pauer stadionu.

Siti, bez svog najboljeg strelca Erlinga Holana, nije pokazao kvalitet koji obično demonstrira, a meč je rešen jednim briljantnim potezom Kevina de Brujnea.

Lester je tokom prvog poluvremena uspevao da se odbrani iako je Siti imao inicijativu.

„Građani“ imaju poteškoća da postižu golove na gostovanjima, a i kod onog koji su postigli imali su malo sreće.

Brendan Rodžers je početkom drugog dela igre izveo Kierana Duzberi-Hola, a uveo je i Nampalisa Mendija i tek što je ušao Mendi je napravio faul na nešto više od 20 metara od svog gola.

De Brujne je u 49. minutu izveo taj slobodnjak, poslao je „navođenu raketu“ u desni ćošak gola na kom je stajao Deni Vord.

Čuvar mreže Lestera nije mogao baš ništa, jer se lopta od stative odbila u mrežu, a Vord je kasnio bar metar.

Siti je poveo 1:0, posle čega je Ederson među stativama na suprotnoj strani terena, spasao svoj tim.

Igrao se 54. minut kada je Belgijanac Juri Tilemans raspalio volej po lopti sa oko 17 metara i lopta je išla po sredini.

Ederson je nekako uspeo da je zakači tek toliko da je skrene u prečku i sačuva svoju mrežu.

Od deset udaraca ka golu Sitija, Keleči Ihenačo je jedan imao na pragu 80. minuta kada je gađao pored gola, dok je Džejms Džastin u 82. nespretno reagovao u dobroj situaciji, a nisu precizniji bili ni Patson Daka i Timoti Kastanj.

Siti je ovom pobedom zauzeo prvo mesto tabele Premijer lige sa 29 bodova, jednim više od Arsenala, ali i utakmicom više od „tobdžija“ koje su u prošlom kolu kiksnule protiv Sautemptona (1:1).