Fudbaleri Ajaksa ispali su iz Kupa Holandije pošto su poraženi od USV Herkulesa u šesnaestini finala sa 3:2.

Ajaksu je ovakav poraz do pre nekoliko sezona bio potpuno nezamisliv, ali „kopljanici“ već neko vreme nisu svoji.

Nije im ništa značilo ni to što su imali čak 24 udarca ka golu protivnika, pošto je četvrtoligaš bio efikasniji i precizniji kada je to trebalo, pa je imao čak osam šuteva u okvir gola amsterdamskog giganta, dok je Ajaks imao devete.

Zato je Tim Piters pogodio za 1:0 u 16. minutu, a onda je duplirao prednost svog tima u 66. minutu. I baš kad je delovalo da su Brajan Brobi i Čuba Akpom vratili Ajaks u život, desio se „hladan tuš“.

Jeste Ajaks izjednačio na 2:2 pogocima u 83. i 89. minutu, ali je onda Mats Grotenberg postavio konačan rezultat u 93. i eliminisao je Ajaks.

BONUS VIDEO: Ko je ovde četvrtoligaš, a ko slavni Ajaks?