Veljko Birmančević gol protiv Liverpula

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope ukupnom pobedom nad Spartom iz Praga od 11:2. Mašinerija Jirgena Klopa je nakon pobede u Pragu od 5:1, bila još ubedljivija u revanšu i sa 6:1 potpuno demolirala nedoraslog rivala, za koga je jedini gol postigao Srbin, Veljko Birmančević.

Nekadašnji fudbaler Čukaričkog, Tuluza i Malmea je i u prvom susretu imao veliku šansu koju nije iskoristio, ali je sada bio nepogrešiv.

Igrao se 42. minut kada je Birmančević iskoristio precizan pas Presiada i rutinski pogodio mrežu.

Već posle 14. minuta je domaći tim vodio sa 4:0. Seriju je otvorio golom Darvin Nunjez, a prednost su redom uvećavali Klark, Salah i Gakpo.

Liverpul je u nastavaku drugim golom Gakpa i pogotkom Soboslaja već u 55. minutu došao do konačnog rezultata.

Pogledajte u video snimku ispod teksta kako je Srbin pogodio mrežu na „Enfildu“.