Fudbaleri Dinama iz Zagreba doživeli su debakl u revanš utakmici osmine finala Lige konferencija, pošto su od PAOK-a poraženi sa 5:1 i tako ukupnim rezultatom 5:3 završili takmičenje.

Dinamo je na svom terenu slavio 2:0, ali je umesto rutinskog revnaša usledio apsolutni debakl „modrih“ u Solunu.

Golove za grčki klub su postigli Abdul Rahman Baba u 27. minutu, Brendon Tomas u 42. minutu, Konstatinos Kulierakis u 73. minutu, srpski fudbaler Andrija Živković iz penala u 88. minutu, dok je autogol postigao i Petar Sučić u 33. minutu. Jedini gol za hrvatski klub  je postigao Arber Hodža u 49. minutu.

PROČITJTE JOŠ...

Dinamo je tako jednu od najslabijih sezona u novijoj istoriji kluba okončao katastrofom u Evropi, pa timu sa Maksimira sledi borba za titulu sa Rijekom i Hajdukom iz Splita.

Fudbaleri Fjorentine takođe su obezbedili plasman u četvrtfinale, pošto su večeras remizirali sa ekipom Makabija iz Haife 1:1 (0:0).

U prvom meču italijanski tim je odneo pobedu na gostovanju rezultatom 4:3.

Za Fjorentinu precizan je bio Antonin Barak u 59. minutu, dok je Anan Kalaili u 88. minutu svom timu doneo izjednačenje.

Plasman u četvrtfinale Lige konferencije obezbedili su i fudbaleri Fenerbahčea koji su u Istanbulu poraženi od Rojan Uniona rezultatom 1:0, ali su slavili u prvoj utakmici 3:1, kao i fudbaleri Viktorije iz Plzenja koji su pobedili nakon penala ekipu Serveta sa 3:1.

LIGA KONFERENCIJE, osmina finala, revanši

Fenerbahče – Sen Žiloa 0:1 (0:0) – prvi meč 3:0

(Rasmusen 68)

Fjorentina – Makabi Haifa 1:1 (0:0) – prvi meč 4:3

(Barak 59 – Halaili 88)

PAOK – Dinamo Z. 5:1 (3:0) – prvi meč 0:2

(Baba 27, Sučić 34. autogol, Tomas 42, Kulijerakis 73, Živković 88. penal – Hodža 49)

Viktorija Plzen – Servet 0:0/penalima 3:1 – prvi meč 0:0

Aston Vila – Ajaks – 4:0 (1:0) prvi meč 0:0

(Votkins 25, Bejli 60, Duran 75, Dijabi 81)

Klub Briž – Molde 3:0 (1:0) – prvi meč 1:2

(Olsen 45+1, 48, Skoras 70)

Lil – Šturm 1:1 (1:1) – prvi meč 3:0

(Santos 43 – Biret 45+1)

Makabi Tel Aviv – Olimpijakos 1:6 (0:3) – prvi meč 4:1

(Zahavi 57 penal – Podens 10, Fortunis 36, El Kabi 45+3, 65, Jovetić 93, El Arabi 103)