Fudbaleri Vest Hema pobedili su Vulverhempton u gostima sa 3:2, u utakmici 30. kola Premijer lige i popeli se na četvrto mesto na tabeli.

„Čekićari“ su ušli u zonu koja ih vodi u Ligu šampiona i za 38 minuta igre u prvom poluvremenu su pretekli tri engleska velikana po broju bodova, mada imaju slabiju gol-razliku od Liverpula, Totenhema i Čelsija.

Vest Hem je poveo u šestom minutu golom Džesija Lingarda, a prednost je udvostručio Pablo Fornals u 14. minutu.

Tri gola prednosti londonskoj ekipi doneo je Džerod Boven u 38. minutu, samo dva minuta pošto je ušao u igru.

Domaći su smanjili zaostatak u 44. minutu kada je strelac bio Leander Dendonker, a konačan rezultat postavio je Fabio Silva u 68. minutu.

Vest Hem sada ima 15 pobeda i četvrti je na tabeli sa 52 boda, bodom više od petoplasiranog Čelsija, a četiri boda manje od Lestera na trećem mestu.

Vulverhempton je nastavio niz bez pobede, a posle 13. poraza zauzima 14. mesto na tabeli sa 35 bodova. Ranije u toku dana, u ponedeljak, Everton i Kristal Palas odigrali su nerešeno 1:1.