Četiri gola, dva penala i jedan crveni karton.

Fudbaleri Čelsija poraženi su na gostovanju Vest Hemu 3:1 u drugom kolu Premijer lige u nedelju.

Najef Agerd je doveo u prednost „čekićare“ u sedmom minutu na asistenciju Džejmsa Vord-Prauza. Čelsi se vratio u 28. minutu preko Karnija Čukuemeke koji je zatresao mrežu.

Imali su gosti veliku priliku da preokrenu rezultat već u prvom poluvremenu, ali je Alfonso Areola odbranio jedanaesterac koji je izveo Enco Fernandez.

U nastavku je Vest Hem bio konkretniji i takva taktika se isplatila najpre u 53. minutu kada je Mikail Antonio doneo novu prednost svojoj ekipi. Ponovo se u ulozi asistenta našao Vord-Prauz.

Strelac prvog kola, Agerd, dobio je drugi žuti karton u 67. minutu i vratio nadu gostima. Ipak, gosti nisu mogli do izjednačenja a najbolju priliku propustio je Noni Madueke u drugom minutu sudijske nadoknade. Četiri minuta nakon toga, Lukas Paketa je sa bele tačke postavio konačnih 3:1.

Čelsi je nakon remija protiv Liverpula u prvom kolu i poraza od Vest Hema na jednom bodu i 14. mestu, dok je Vest Hem šesti sa četiri boda. „Čekićari“ su u prvom kolu remizirali sa Bornmutom.