Fudbaleri Vest Hema pobedili su kod kuće Aston Vilu sa 2:1 (1:1) u poslednjem susretu 10. kola Premijer lige.

Tako se tim Dejvida Mojesa dokopao pete pozicije na tabeli Premijer lige dok je Aston Vila pretrpela četvrti poraz i na desetom je mestu.

Veoma rano su „čekićari“ stigli do prednosti, već u drugom minutu.

Korner je odlično sa desne strane izveo Džared Boven, a najviši u skoklu bio je Anđelo Ogbona i Vest Hem je poveo.

Aston Vila je brzo uzvratila, već u 25. minutu. Bio je to sjajan udarac Džeka Griliša sa 20 metara, raspalio je po lopti u trku, lopta se odbila od noge Ogbone i završila u mreži londonske ekipe.

U nastavku, odmah gol. Posle centaršuta sa leve strane, Džared Boven je zahvatio loptu glavom i poslao je u mrežu za 2:1.

Aston Vila nije imala sreće u finišu, pre svih napadač Oli Votkins.

On je u 74. minutu imao veliku priliku da iz jedanaesterca izjednači, ali je pogodio prečku.

Isti igrač je u drugom minutu nadoknade postigao gol, ali je posle gledanja VAR snimka presuđeno da je za koji centimetar bio u ofsajdu.