Fudbaleri Fulama ostvarili su drugu pobedu u sezoni Premijer lige pošto su kao gosti, u 10. kolu slavili protiv Lestera, 1:2 (0:2).

Tako su izabranici menadžera Skota Parkera uspeli da naprave skok iz opasne zone sa 19. na 17. mesto i sada imaju sedam bodova.

Bio je ovo meč u kojem se menadžer ekipe iz Londona odlučio da reprezentativca Srbije Aleksandra Mitrovića ostavi na klupi za rezerve i uvede ga u igru tek u finišu, tačnije u 87. minutu umesto strelca drugog gola, Ivana Kavaljera.

Lester je sam kriv za ovakav rezultat, u 19. i 20. minutu su preko Jurija Tilemansa i Veslija Fofane pogodili stativu i prečku.

Kazna je stigla veoma brzo, u 30. i 38. minutu. Andre-Frank je uposlio Lukmana kojem nije bilo teško da zatrese mrežu.

Potom je dosuđen penal za goste koji je Ivan Kavaljero pretvorio u pogodak za 0:2.

Ademola Lukman je u 75. mogao da zatrese mrežu Šmajhela još jednom, ali je golman Lestera sjajnim refleksom sprečio pogodak.

Konačan rezultat postavljen je u 86. minutu, Lester je smanjio preko Barnsa, ali nije bilo vremena za više od toga.

Lester je ostao na 18 bodova i trenutno je na četvrtom mestu.