PA-EFE/Jose Manuel Vidal

Jago Aspas, kapiten fudbalskog kluba Selta, svojim gestom posle postignutog gola izazvao je veliki broj reakcija od strane navijača širom planete.

Selta je sa 2:0 savladala Betis u meču 19. kola španske Primere, a heroj trijumfa bio je Jago Aspas.

Kapiten tima iz Viga postigao je dva gola, a trenutak o kom se priča dogodio se nakon prvog.

Kada je u 36. minutu dosiđen penal za Seltu, Aspas je preuzeo odgovornost, namestio se i zatresao mrežu Ruija Silve.

No, nakon što je sa saigračima proslavio vođstvo, Aspas je prišao golmanu rivala i snažno ga zagrlio. Portugalcu je, naime, nekoliko dana ranije preminuo otac, a kapiten rivala je na ovaj način želeo da mu pruži podršku.

Ipak, milosti nije bilo u drugom minutu sudijske nadoknade, kada je Aspas kontru okončao pogotkom i postavio konačnih 2:0.

Selta je tako došla do 23. boda i dodatno se udaljila od zone ispadanja, pa sada na 12. mestu ima sedam bodova više od Alavesa, dok je Betis vezao drugi poraz i trenutno je treći sa 33 boda, 13 manje od vodećeg Reala a pet od drugoplasirane Sevilje.

U poslednjem meču večeri Barselona je uspela da se domogne pete pozicije, pošto su sa 1:0 bili bolji od Majorke golom Luka de Jonga u 44. minutu susreta.

Hetafe – Real Madrid 1:0 (1:0)