Video tehnologija u fudbalu godinama je bila tema srpske javnosti, a u subotu je po prvi put i isproban na srpskim stadionima.

Prvo kolo Superlige Srbije donelo je i meč TSC-a i Novog Pazara. Tim Mladena Krstajića pobedio je sa 2:0, ali je ovaj meč ostao zapisan kao prvi na kom je VAR korišćen da bi uticao na odluku sudije.

Prvi pogodak za TSC postigao je igrač Novog Pazara Bojan Balaž u 28. minutu posle promašenog penala TSC-a iz 23. minuta.

Drugi gol za tim iz Bačke Topole postigao je Nenad Lukić u 51. minutu i taj gol je postignut sa bele tačke.

Danko Kiković je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, sudija Jovan Šegrt je pregledao ponovljeni snimak i odlučio je da pokaže na penal.

Lukić je bio siguran za 2:0, što se ispostavilo konačnim rezultatom na kraju meča i prvom pobedom TSC-a u istorijskom meču za srpski fudbal.