Fudbaleri Valensije pobedili su u petak uveče na svom terenu ekipu Viljareala sa 2:1, u prvoj utakmici 26. kola španskog prvenstva.

Viljareal je poveo u 40. minutu golom Đerara Morena iz jedanaesterca, a izjednačio je Karlos Soler u 86. minutu takođe iz jedanaesterca.

Pobedu domaćima doneo je Gonsalo Guedeš pogotkom u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

U ovoj utakmici za tim Valensije igrao je i novopečeni srpski reprezentativac Uroš Račić. On je bio starter i vezistu je u 80. minutu zamenio Kristijan Oliva.

Ispostaviće se to kao dobar potez trenera, jer je upravo Oliva u završnici susreta asistirao za pobedonosni gol „slepih miševa“.

Valensija sada ima sedam pobeda i 11. je na tabeli sa 30 bodova. Viljareal je nastavio niz bez pobede i sedmi je sa 37 bodova.