Subotnji program španske La Lige doneo nam je tri utakmice sa ukupno tri postignuta gola, a najzanimljivije je bilo u okršaju Valensije i Granade gde je bilo 1:1.

Prvi su snage odmerili Alaves i novajlija, ekipa Majorke. Majorka je slavila minimalnim rezultatom, a junak pobede bio je Fer Nino u 80. minutu. U ekipi Alavesa Duarte je u 66. minutu dobio crveni karton, čime je svoje saigrače ostavio da se brane do kraja utakmice.

Espanjol i Viljareal odigrali su zanimljiv duel u Barseloni, ali bez golova. I jednima i drugima je ovo već drugi remi u sezoni i to bez postignutog gola. Kombinovano su uputili 26 šuteva ka golu, ali nijedan nije bio vredan slavlja.

Granada i Valensija odigrali su 1:1. Kolumbijsko-španski napadač Luis Suarez, igrač Granade, pogodio je u 16. minutu za vođstvo domaćina, ali se Valensija preko Solera i penala u 88. minutu provukla bez poraza.

Imala je Granada još jednu šansu da pobedi, ali je gol Montora u nadoknadi drugog poluvremena poništen zbog ofsajda.

Srpski fudbaler, Uroš Račić odigrao je svih 90 minuta za „slepe miševe“.