Fudbaleri Sevilje pobedili su Granadu u meču 34. kola španske Primere dok je Valensija poražena od Alavesa.

Sevilja je od 11. minuta počela da pravi razliku i tada je Markos Akunja pogodio za 1:0. Na drugi gol se čekalo do 51. minuta kada je Jusef En Neziri iskoristio dodavanje Luisa Okamposa za 2:0.

Na 3:0 je povećao Dodi Lukebakio, koji je u 80. minutu postavio i konačan rezultat utakmice. Sevilja je pobedom skočila na 12. mesto Primere gde ima 41 bod, dok je Granada ostala na pretposlednjem 19. mestu sa samo 21 bodom.

U gotovo identičnoj situaciji kao i Sevilja je i Alaves, koji je uspeo da pobedi Valensiju sa 1:0 i spreči je da se ozbiljnije umeša za mesto koje vodi u evropska takmičenja.

Alaves je 11. sa 41 bodom, dok je Valensija na osmom mestu sa šest bodova više od Alavesa i pet manje od sedmoplasiranog Betisa.

Jedini pogodak za goste na Mestalji dao je Havi Lopez u 68. minutu susreta.

Istog dana su odigrani i mečevi Betisa i Osasune, Selte i Viljareala i Rajo Valjekana i Almerije.

Betis je slavio kao gost sa 2:0 golovima Pereza i Fornalsa u 45. minutu i u trećem minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena dok su domaćinu isključeni Hon Monkajola i Hagoba Arasate.

Selta je nadigrala Viljareal sa 3:2 iako je „žuta podmornica“ vodila golom Morena iz 12. minuta, ali je onda Viljareal ostao bez isključenog Komesane pet minuta kasnije.

Selta je izjednačila u 22. minutu golom Aspasa, a preokrenula u 39. minutu pogotkom Larsena. Po gol su u nastavku postigli i Gedeš i Douvikas. Već otpisana Almerija je pobedila Rajo sa 1:0, golom Lozana u 30. minutu utakmice.