Crvena zvezda opravdala je ulogu favorita u duelu sa Radom u meču 16. kola Superlige - 3:0. Ipak, mrlju na ubedljivu pobedu donekle je bacio glavni arbitar Stojanović, koji je priznao prvi gol na meču koji je postigao Milan Pavkov, koji je prethodno igrao rukom. Do kraja su Boaći i Spiridonović još pogađali mrežu Damira Kahrimana.

Četa Dejana Stankovića dominira na svim frontovima. Trijumf u Belgiji nad Gentom i to bez šestorice standardnih prvotimaca, što je šampiona Srbije dovelo praktično pred proleće u Evropi.

Dejan Stanković rešio je drastično da promeni sastav u odnosu na meč sa Gentom u Ligi Evrope. Šansu je od prvog minuta dobio Milan Pavkov, koji je zaigrao u tandemu sa Ričmondom Boaćijem.

U startnih 11 vratio se i Gavrić, kao i Sanogo koji je odradio meč suspenzije.

Put do gola prvi je pronašao Pavkov, ali taj pogodak nije smeo da bude priznat jer je prethodilo igranje rukom visokog napadača. Previd glavnog sudije Andrije Stojanovića.

Sve to je definitivna potvrda da Superligi očajnički treba VAR, kako bi se izbegle ovako očigledne greške, koje neretko znaju da odrede dalji tok utakmice. Doduše, teško da bi na stadionu „Rajko Mitić“ u sudaru Zvezdei  Rada nešto bilo drugačije, s obzirom na drastičnu razliku u kvalitetu.

Ipak, samo nekoliko minuta kasnije Zvezda je bila ta koja je oštećena, jer zbog kompenzacije ili nečeg drugog, crveno-belima u jednom napadu nisu dosuđena dva jedanaesterca.

Da trostruki uzastopni šampion Srbije ne ode sa samo tim „spornim“ golom Pavkova na odmor, postarali su se Spiridonović i Boaći.

Prvopomenuti je asistirao napadaču iz Gane, koji je sa četiri metra zatresao mrežu Kahrimana.

U nastavku je tim Dejana Stankovića nastavio da dominira, što potvrđuje posed lopte 71:29 u korist domaćina. Odličnu partiju golom je krunisao Srđan Spiridonović, koji je pokazao treneru da može da računa na njega u odsustvu Bena.

Rezantnim udarcem levom nogom pogodio je malu mrežu, dodavši na svoj konto uz asistenciju i pogodak.

Do kraja susreta Stankvović je uveo u igru 16-godišnjeg Marka Lazetić, koji je debitovao i mogao da se upiše u strelce, ali mu se nije dalo. Pogodio je stativu.

Crvena zvezda zahvaljujući novom trijumfu u Superligi ima 44 boda, drugi je Partizan sa 35, dok trećeplasirana Vojvodina uz meč manje ima 30 bodova.

Voždovac – Mladost 3:2 (2:1)

(Živković 15, Vujnović 40, 85 – Bojović 12, 65)

Crvena zvezda – Rad 3:0 (2:0)

Stadion: „Rajko Mitić“: Bez gledalaca: Sudija: Andrija Stojanović. Strelci: Pavkov u 17, Boaći u 41, Spiridonović u 59. minutu

Crvena zvezda: Borjan – Gajić (od 60. Milunović), Pankov (od 60, Petrović), Degenek, Eraković – Gavrić, Nikolić, Sanogo (od 61. Radulović), Spiridonović – Boaći (od 76. Lazetić), Pavkov (od 76. Krstović).

Rad: Kahriman – Stojanović, Đorić, Stojisavljević, Ciger (od 65. Ilić) – Busnić, Trninić – Živković, Riznić (od 46. Trifunović), Damjanović (od 65. Blažić) – Jovanović.

90′ – KRAJ UTAKMICE

Glavni sudija nije želeo da produži utakmicu, bez obzira na veliki broj izmena u drugom poluvremenu, pre svega zbog rezultata 3:0 za Zvezdu.

89′ – LAZETIĆ POGAĐA STATIVU

Lazetić je imao veliku priliku da postigne prvenac u dresu Zvezde, ali mu se nije dalo. Pogodio je stativu.

86′ – PROBLEMI ZA BORJANA

Pokušao je Rad iz daljine da ugrozi Borjana, koji nije uspeo da uhvati „živu“ loptu, već mu je ispala u peteraca. Ipak, nikog nije bilo da naleti na odbitak i Zvezda se sačuvala.

84′ – PREKRŠAJ ERAKOVIĆA

Visoko je izašao štoper Zvezde i faulirao na polovini Rada Trifunovića.

76′ – STANKOVIĆ UVEO DEBITANTA OD 16 GODINA

Talentovani napadač Marko Lazetić ušao je umesto Boaćija.

On je visok čak 192 centimetra i igra na poziciji napadača. Samo 16 godina i 10 meseci ima Lazetić, najmlađi debitant je i dalje Ivan Ilić koji je debitovao sa 16 godina i 15 dana.

75′ – DOMINACIJA

Posed lopte posle čak 75 minuta igre je 71:29 u korist domaćeg tima.

72′ – ŽUTI ZA BOAĆIJA

Neoprezno je startovao napadač Zvezde, uklizao je s leđa rivalu i zasluženo dobio žuti karton.

68′ – Spiridonović gađa pored gola

Pokušao je napadač Zvezde koji je postigao gol i zabeležio asistenciju da postigne novi pogodok. Lukavo je gađao i bio za dlaku neprecizan.

61′ – TROSTRUKA IZMENA STANKOVIĆA

Trener domaćih izveo je iz igre Gajića, Pankova i Sanoga, dok su na teren ušli Milunović, Petrović i Radulović.

59′ – GOOOL! ZVEZDA VODI 3:0

Rezantnim udarcem levom nogom iz šesnaesterca Srđan Spiridonović je smestio loptu u malu mrežu.

55′ – RAD PRETI

Daleko bolju igru prikazuju „građevinari“ u nastavku. Za 10 minuta igre u drugom poluvremenu stvorili su više šansi nego u prvom poluvremenu.

52′ – PREČKA ZA RAD

Gostujući fudbaleri mogli su da prepolove prednost Zvezde posle udarca Veljka Trifunovića, ali se lopti na putu ka golu isprečila mreža.

49′ – 5:0 odnos u kornerima

Pokušao je i Boaći, ali od svega samo još jedan korner za domaćim tim.

47′ – Spiridonović zapretio, korner za Zvezdu

Srđan Spiridonović je izuzetno raspoložen i zadaje dosta muke igračima Rada. Posle novog pokušaja levom nogom, Zvezda je iznudila korner.

46′ – NASTAVLJENA JE UTAKMICA NA „MARAKANI“

19.48′ – POLUVREME

Nije imao razloga glavni sudija da produžava prvo poluvreme jer nije bilo prekida. Zvezda na odmor odlazi sa prednošću 2:0.

41′ – GOOOL! Zvezda duplirala prednost

Srđan Spiridonović je sjajno prošao po desnoj strani, progirao je Boaćija, kojem nije bilo teško da sam „ko duh“ sa četiri metra matira Kahrimana.

39′ – Sebični Spiridonović

Sve je odlično uradio Srđan Spiridonović, stvorio je prostor za udarac i šutirao daleko pored gola.

Ipak, imao je nekolio boljih rešenja, pre svega samog Gavrić na levoj strani.

36′ – Gavrić promašio zicer

Mogla je Crvena zvezda do vođstva od 2:0, Gavrić je promašio zicer. Izbio je sad pred Kahrimana i šutirao sa sedam metara neometan preko gola.

35′ – Gajić zapretio

Desni bek Crvene zvezde oprobao je udarac za 18 metara, ali je bio neprecizan.

34′ – Zvezda napada

Otkako su crveno-beli poveli ređaju se napadi pred golom Rada.

23′ – NEMA PENALA ZA ZVEZDU

Sudija Andrija Stojanović komotno je mogao zbog prekršaja Stojanovića nad Gavrićem da dosudi penal za Zvezdu, ali se nije oglasio.

Možda je u pitanju neka vrsta kompenzacije za onaj gol Pavkova, koji nije bio regularan.

17′ –  GOOOL! Zvezda vodi

Šampion Srbije poveo je golom Pavkova. Ipak, čini se da je golu prethodilo igranje rukom, ali sudija Andrija Stojanović to nije video.

Usporeni snimak pokazao je da je napadač Zvezde gurnuo loptu rukom i tako sebi obezbedio da se nađe u idealnoj situaciji.

10′ – GAVRIĆ SE SPETLJAO

Ričmond Boaći je uputio pas ka Gavriću koji je bio na levom krilu, ipak lopta mu je išla malo iza leđa, pa se spetljao i u pokušaju da primio poslao je u aut.

7′ – AMBICOZNI PANKOV

Sa gotovo 30 metara pokušao je štoper Zvezde udarcem desnom nogom. Damir Kahriman nije imao potrebe da reaguje.

4′ – FAUL NAD GAVRIĆEM

Crvena zvezda je pokušala da zapreti iz prekida, Spiridonović je centrirao, ali je Pankov napravio prekršaj u napadu.

19.03′ – POČELA JE UTAKMICA

Minut ćutanja prethodio je početku utakmice u čast nedavno preminulom Dijegu Armandu Maradoni.