Crvena zvezda je golom Ričmonda Boaćija pobedila Zlatibor (1:0) u 17. kolu Superlige i teoretski obezbedila titulu jesenjeg prvaka.

Crveno-beli su i posle ovog gostovanja ostali jedini neporaženi tim u srpskom šampionatu.

Boaćiju je ovo bio 60. gol u 100. utakmici u dresu Crvene zvezde.

Zlatibor je nedavno u Kupu bio na pragu senzacije na stadionu „Rajko Mitić“, ali su crveno-beli od 0:2 preokrenuli na 4:2 i prošli dalje. Danas je Zlatibor ipak bio mnogo dalje od iznenađenja, kao što je bio i daleko od gola Crvene zvezde.

Trener gostiju Dejan Stanković iz zdravstvenih razloga nije mogao da računa na Aleksandra Kataija, Mirka Ivanića, El Fardua Bena, Milana Rodića (oporavio se od korone), Željka Gavrića i Milana Pavkova.

Šansu je dobio Andrija Radulović, koji je ujedno bio i četvrti „bonus“ igrač (mlađi od 21 godine) u startnih 11 pored Erakovića, Petrovića i Nikolića.

Zvezda je do jedinog gola došla u 18. minutu, Boaći je sjajno reagovao posle dodavanja Pankova. Do kraja prvog dela igre još nekoliko udaraca imao je Spiridonović, ali rezultat se nije menjao.

U drugom poluvremenu Stanković je u igru uveo Falčinelija i Crvena zvezda je postala mnogo konretnija, imao je Italijan nekoliko dobrih šuteva, međutim, ni on nije uspeo da se upiše u strelce.

Zlatibor – Crvena zvezda 0:1 (0:1)

Stadion: Gradski u Užicu. Bez gledalaca. Sudija: Danilo Grujić. Strelac: Boaći u 18. minutu

Zlatibor: Čubraković – Islamović, Jezdimirović (od 67. Miličić), Stamenković, Anđelković (od 85. Vidić) – Radović (od 46. Živanović), Krstić – Janjić (od 59. Nikolov), Đakovac, Petronijević (od 46. Poček) – Đokić.

Crvena zvezda: Borjan – Degenek, Pankov, Eraković (od 46. Milunović) – Gobeljić (od 66. Gajić), Petrović, Nikolić, Radulović (od 66. Simić) – Vukanović, Spiridonović (od 46. Falčineli) – Boaći (od 74. Kanga).

Superliga Srbije, 17. kolo

Vojvodina – Mačva 1:0 (1:0)

(Mrkajić 32)

Partizan – Čukarički 1:0 (0:0)
(Štulić 86)

Inđija – Spartak 3:4 (3:3)

(Obradović 12, Bastajić 22, Nešković 29 – Savković 15pen, Tufegdžić 20, 32, Srećković 87)

Radnik – Proleter 2:0 (0:0)

(Bogdanovski 54, Pavlov 60)

Mladost Lučani – Novi Pazar 3:2 (2:1)

(Marković 8, Jovanović 22, Bojović 88 – Aganspahić 10, 70)

(Boaći 18)

Javor – TSC odloženo

Backa Palanka – Metalac 13

Rad – Radnički Niš 13

Napredak – Voždovac 3:1 (1:1)

(Marinković 30, Melunović 81p, 90 – Pantović 18)

90+3 KRAJ UTAKMICE, ZVEZDA JE JESENJI PRVAK

89′ TRI MINUTA NADOKNADE

Zvezda privodi posao kraju, ne rizikuje i želi da pre svega sačuva ovaj rezultat još koji minut.

83′ POKLON ZA KANGU ALI NEMA GOLA

Čubraković je loše reagovao, Kanga je imao dobru priliku da poveća prednost na 2:0, međutim, golman Zlatibora je ipak uspeo da se baci na loptu i spreči pogodak.

78′ ŠANSA ZA ZLATIBOR

Đakovac i Đokić su pokušali da ugroze Borjana, ali nisu bili precizni u završnom pasu.

76′ KANGA UMESTO BOAĆIJA

Dejan Stanković nema potrebu da rizikuje sa Boaćijem, na terenu je Kanga, a Falčineli u napadu sasvim dobro odrađuje posao.

71′ VATROMET DELIJA U BLIZINI STADIONA

View this post on Instagram

A post shared by FK Crvena zvezda (@crvenazvezdafk)

65′ PRVI KORNER ZA ZVEZDU

Gosti dominiraju u ovoj utakmici, ali tek sada su izveli prvi udarac iz ugla. Zvezda je ulaskom Falčinelija postala dosta agresivnija i konkretnija.

62′ PREKID ZBOG POVREDE JEZDIMIROVIĆA

Nikolić je neoprezno startovao, podigao je nogu u isto vreme kada je Jezdimirović spustio glavu, udario ga i raskrvario, tako da je igrač Zlatibora morao da napusti igru zbog povrede.

53′ ZVEZDA MNOGO OPASNIJA

Ponovo je Falčineli imao priliku, dobro se namestio, prihvatio loptu u kaznenom prostoru, ali nije dovoljno snažno i precizno šutirao da bi promenio rezultat.

47′ ODLIČNA ŠANSA ZA FALČINELIJA

Odlično se približio golu, pokušao levom spoljnom da ugrozi gol, dosta dobro i atraktivno je to izgledalo, ali je lopta otišla preko gola.

46′ FALČINELI I MILUNOVIĆ U IGRI

Dejan Stanković je izvršio dve izmene, Falčineli je zamenio Spiridonovića, dok je Eraković ustupio mesto Milinoviću.

KRAJ PRVIH 45 MINUTA

45′ NEMOGUĆE ŠTA JE PROMAŠIO NIKOLIĆ

Nikolić se fenomenalno prošetao kroz odbranu Zlatibora, „zalomio“ je odbrambenog igrača i golmana domaćeg tima, ali je onda usledio tralajv šut i ostalo je 0:1

43′ ZLATIBOR I ZVEZDA ČEKAJU POLUVREME

Igra se na sredini terena, bez previše uzbuđenja, ritam utakmice je naglo pao, deluje kao da obe ekipe samo troše vreme do poluvremena.

39′ SPIRIDONOVIĆ PONOVO ZAPRETIO

Dobio je dobru povratnu loptu na ivici kaznenog prostora, lepo se namestio, šutirao, ali lagano je Čubraković zaustavio tu loptu.

36′ BORJAN SE DOSAĐUJE

Zlatibor ne može da stigne do gola Crvene zvezde, niti da pripreti na bilo koji način. Domaćin nema udarac u okvir gola.

27′ I SPIRIDONOVIĆ PRETI

Udarac sa distance nije bio dovoljno snažan da bi napravio problem golmanu Čubrakoviću.

25′ ZVEZDA KONTROLIŠE IGRU

Crveno-beli posle gola igraju komotnije, kontrolišu igru, a u završnisu akcija ulaze sa po nekoliko igrača. Ipak, nema konkretnijih prilika za novo gol.

18′ GOOOOL, ZVEZDA VODI 1:0

Boaći je maločas pogodio prečku, ali sada je bio nepogrešiv. Spiridonović je poslo loptu u šesnaesterac Zlatibora, ona se od Pankova odbila do Boaćija, koji je smireno reagovao i loptu posleo u mrežu pored golmana Čubrakovića.

16′ BOAĆI POGODIO PREČKU

Odličnu šansu je imala Crvena zvezda, Boaći je sjajno reagovao posle centaršuta Gobeljića, trznuo glavom, ali je lopta pogodila stativu.

8′ LOPTA DALEKO OD GOLA

Zvezda ima više loptu u nogama, ali nema ozbiljnijih prilika, ekipe se još zagrevaju za ozbiljniji fudbal.

5′ DOMAĆIN PARIRA ZVEZDI

Sasvim solidno igra Zlatibor, domaći igrači su izveli i prvi korner, ali promene rezultata nema. Inače, poslednji gol Crvena zvezda je primila upravo od Zlatibora u Kupu.

3′ ZLATIBOR PRVI ŠUTIRA

Krstić je šutirao iz daljine, ali nije to bio dovoljno opasan udarac za Milana Borjana

1′ POČELA JE UTAKMICA