Prvi dan 2. kola grupne faze Lige šampiona obeležile su ispuštene prednosti i preokreti.

Zahvaljujući dvostrukom strelcu Tiramu, Borusija Mehengladbah je stigla do dva gola prednosti protiv Relala, ali je madridski klub uspeo da golovima Benzeme u 87. i Kazemira u 93. minutu izbegne drugi uzastopni poraz.

Vođstvo od dva gola ispustio je i Ajaks koji je poveo pogotkom Tadića iz penala, a do odmora zahvaljujući Traoreu stekao osetnu prednost. Ipak, sa dva pogotka Zapata je u nastavku potpisao remi u Bergamu.

Pregršt uzbuđenja bilo je i u Madridu gde su višena dva preokreta. Posle vošstva „jorgandžija“ golom Ljorentea, gosti su preokrenuli rezultat, a potom ispustili sva tri boda pred dvostrukim strelcem Đoaom Feliksem.

Rutinske pobede upisali su Porto, Liverpul i Mančester siti.

Ranije danas Bajern je u gostima savladao Lokomotivu (2:1), dok su Šahtjor i Inter odigrali duel bez pogodaka (0:0).

Atletiko Madrid – Salcburg 3:2 (1:1)

(Ljorente 29, Feliks 52, 85 – Soboslai 40, Beriša 47)

Borusija Mehengladbah – Real Madrid 2:1 (1:0)

(Tiram 33, 58 – Benzema 87, Kazemiro 90+3)

Kraj!

90+3′ Goleada u sudijskoj nadoknadi

Real je golom Kazemira stigao do izjednačenja, dok je Liverpul sa penala, preko Salaha, stavio tačku na meč.

87′ Real smanjuje zaostatak

Benzema je na asistenciju Kazemira smanjio zaostatak protiv Mehengladbaha.

85′ Feliks za preokret

Žoao Feliks je bio najspretniji posle kornera domaćina i drugim golom preokrenuo je rezultat.

85′ Grujićev Porto sve bliži pobedi

Marko Grujić je dobio šansu u drugom poluvremenu, a njegov tim je golom Oliveire stigao do 2:0.

81′ Sterling zapečatio sudbinu Olimpika

Na proigravanje De Brujnea napadač Sitija uvećao je vođstvo.

76′ Gundogan udvostručuje prednost Sitija

Na asistenciju Sterlinga turski ofanzivac je postigao gol za vođstvo Mančester sitija od 2:0 protiv Marselja

60′ Drugi gol Zapate

Atalanta je za samo šest minuta neutralisala vožstvo Ajaksa od dva gola.

59′ Agonija Reala

Tiram je drugim golom uvećao vođstvo Mehengladbaha protiv Reala.

55′ Žota načeo Dance

Diogo Žota postigao je gol za vođstvo Liverpula.

54′ Zapata smanjuje zaostatak Atalante

Tim iz Bergama golom Zapate prepolovio je zaostatak u susretu sa Ajaksom.

52′ Atletiko ekspresno odgovorio

Žoao Feliks je posle samo pet minuta izjednačio rezultat u Madridu.

47′ Preokret Salcburga

Beriša je ispratio akciju sa leve strane, dočekao loptu na drugoj stativi i klizećim startom prosledio je u mrežu.

Počelo je drugo poluvreme

POLUVREME

Pauza na svih šest utakmica, i na svakoj je viđen barem po gol izuzev na duelu Liverpula i Midtjilanda.

40′ Izjednačio Salcburg

Pogrešio je vezista Atletika Herera, oduzeli su mu loptu gosti, akcija je krenula sa leve strane, da bi iz sredine Beriša nekako do do Soboslaija koji je iskosa sa desne strane fenomenalno, spoljnim delom kopačke, poslao loptu pod prečku za 1:1.

38′ Gol! Ajaks vodi 2:0 u Bergamu

Možda pomalo i neočekivano vodi Ajaks 2:0 na gostovanju Atalanti… Neres je pobegao Toloiju i sa leve strane centrirao, Sportijelo je loše reagovao i ispustio loptu na koju je natrčao Lasina Traore za prvenac u Ligi šampiona.

33′ Real gubi od Borusije

Strelac za Mehengladbah je Tiram posle fenomenalne akcije i asistencije Plee, pa je Real opet u problemu.

30′ Gol Tadića iz penala

Traore je oboren u šesnaestercu domačina, a Tadić je rutinski doneo vođstvo Ajaksu.

29′ Ljorente strelac protiv Salcburga

Atletiko Madrid vodi na svom terenu protiv šampiona Austrije,

18′ Siti vodi

Feran tores iskoristio je proigravanje De Brujnea i načeo rivala.

14′ Prečka Feliksa

Atletiko Madrid je zapretio preko Žoaa Feliksa. Talentovani napadač pokušao je „makazicama“, ali je pogodio prečku.

11′ Porto prvi poveo

Fabio Viera dočekao je odbijenu loptu na 11 metara od gola i zatresao mrežu Olimpijakosa.