Utakmicama 6. kola okončano je takmičenje u grupama B, C i D Lige šampiona, a iza nas je poprilično haotično veče. Atletiko je savladao Porto, Milan je ispao, Real osvojio prvo mesto na grupi, dok je viđeno čak pet crvenik kartona na tri utakmice.

Fudbaleri Real Madrida savladali su Inter sa 2:0 golovima Tonija Krosa i Marka Asensija i tako stigli do prve pozicije na tabeli grupe D. Luka Jović je napustio meč desetak minuta pre kraja. Inter je utakmicu okončao sa igračem manje zbog isključenja Barele nakon sukoba sa Ederom Militaom.

Šerif iz Tirsapolja je odigrao 1:1 sa Šahtjorom u rezultatski nebitnom meču, pošto su već obezbedili prolaz u Ligu Evrope.

U grupi B je viđena prava ludnica. Milanu je bila potrebna pobeda, i poveli su preko Tomorija protiv Liverpula, ali je Mohamed Salah poravnao, a Divok Origi u 55. minutu doneo pobedu svom timu.

Tim porazom Milan je ostao bez mesta u prolećnom izdanju nekog od evrokupova, pošto je u Portu viđen najgori mogući rasplet – Atletiko je bio ubedljiv protiv Porta (3:0), uz dva gola u sudijskoj nadoknadi vremena, ali i tri crvena kartona – dva u Portu, te jedan u Atletiku nakon izuzetno burnih desetak minuta i velikog broja sukoba igrača.

U grupi C situacija je bila poznata od ranije, ali Ajaks nije propustio šansu da se pobedom „oprosti“ od grupne faze, pa je svojim navijačima priredio spektakl u vidu pobede nad Sportingom 4:2, dok je Borusija sa 5:0 „isprašila“ Bešiktaš.

Podsećamo, ranije su prolaz obezbedili Mančester siti i Pari Sen Žermen.

Real Madrid – Inter 2:0

(Kros 17, Asensio 79)

Stadion: Santijago Bernabeu (Madrid); Sudija: Feliks Brih (Nemačka)

Real Madrid: Kurtoa, Karvahal, Eder Militao, Alaba, Mendi, Kros, Kazemiro, Modrić, Rodrigo, Vinisijus, Jović

Inter: Handanović, Bastoni, Škrinijar, D’Ambrosio, Brozović, Čalhanoglu, Barela, Perišić, Damfris (od 46. Di Marko), Džeko, Lautaro Martinez

Grupa A

Pari Sen Žermen – Briž 4:1 (3:0)

(Mbape 2, 7, Mesi 39, Mesi 76 penal – Ric 68)

Lajpcig – Mančester siti 2:1 (1:0)

(Soboslaj 24, Andre Silva 71 – Marez 77)

Grupa B

Milan – Liverpul 1:2 (1:1)

(Tomori 29 – Salah 36, Origi 55)

Porto – Atletiko 1:3 (0:0)

(Serđo 90+6 penal – Grizman 56, Korea 90, De Pol 90+2)

Grupa C

Borusija Dortmund – Bešiktaš 5:0 (2:0)

(Malen 29, Rojs 45+2 penal, 53, Holan 68, 81)

Ajaks – Sporting 4:2

(Haler 8 penal, Antoni 42, Neres 58, Bergis 62 – Nuno Santoš 22, Tabata 78)

Grupa D

Real Madrid – Inter 2:0 (1:0)

Šahtjor – Šerif 1:1

(Fernando 42 – Nikolov 90+3)

Kraj!

Sve je rešeno – dalje idu Mančeser siti i PSŽ iz grupe A, Liverpul i Atletiko iz grupe B, Ajaks i Sporting iz grupe C, te Real Madrid i Inter iz grupe D.

90+6 Penal za Porto

Seržo pogađa za 3:1.

Kraj u Madridu i Amsterdamu

Ajaks slavio 4:2, Real pobedio Inter 2:0.

90+2 De Pol, Atletiko vodi 3:0

Čini se da je kraj! Nova kontra, posle malo konfuzije pogodak za 3:0 i „overu“ prolaska.

90′ Korea za veliko slavlje navijača Atletika

Sevnula je kontra, Korea dobio loptu u prostor, sjajno pogodio drugi ugao – 2:0 za Madriđane i rešeno pitanje prolaska u narednu rundu.

82′ Kraj i za Marka Grujića protiv Atletika

Napustio je igru bivši fudbaler Crvene zvezde, umesto njega se na terenu našao Hesus Korona.

81′ Blickrig Holana, Borusija vodi 5:0

Dobio je šansu sa klupe, postigao dva gola, u 68. i 81. minutu.

79′ Asensio rešio pitanje pobednika u Madridu, Jović napustio igru

Luka Jović je izašao iz igre u 78. minutu, da bi minut kasnije Marko Asensio pogodio za 2:0 i potvrdio pobedu Reala.

72′ I Porto ostao sa deset igrača

Vendel je samo četiri minuta posle Karaska morao van igre, pošto je laktom udario jednog od igrača Atleitko Madrida.

68′ Haos u Portu

Atletiko vodi, ali će poslednjih 20 minuta odigrati sa igračem manje, pošto je Janik Karasko dobio crveni karton nakon sukoba sa Otaviom. Takođe, viđena su i tri žuta kartona – Korea u Atletiku, Otavio i Pepe u Portu.

68′ Ajaks rešio pitanje pobednika

„Kopljanici“ vode sa 4:1.

63′ Ozbiljan haos u Madridu, Barela „pocrveneo“

Bio je Barela u duelu sa Ederom Militaom, izgubio je ravnotežu, pokušao da udari igrača tima iz Madrida, a Brih odlučio da fudbaleru italijanskog tima pokaže put u svlačionicu.

58′ Potop Milana – gubi od Liverpula, Atletiko vodi

Katastrofalan razvoj situacije za „rosonere“. Prvo je Digok Origi pogodio za 2:1 za Liverpul, a potom se nadovezao i Antoan Grizman, koji je zatresao mrežu Porta, pa je stanje na tabeli trenutno sledeće – Atletiko drugi sa sedam bodova, Porto treći sa pet, Milan četvrti sa četiri.

53′ Borusija lako do 3:0

Dortmund je rešio pitanje pobednika, pošto preko Rojsa stiže do trećeg gola.

48′ Veliki promašaj Barele

Sjajna kontra Intera, kasnili su defanzivci Reala, ali je Barela loptu poslao visoko preko prečke sa 20 metara, pa je Real zadržao prednost.

47′ Kalkulacije u grupi B

46′ Počelo drugo poluvreme

Jedna izmena u Interju, Damfrisa zamenio Di Marko, Real u istom timu započinje drugo poluvreme. Počela su druga poluvremena i na ostalim mečevima.

Ko je zasad prošao?

Plasman dalje su obezbedile ekipe Mančester sitija i PSŽ (grupa A), Liverpula (grupa B), Ajaksa i Sportinga (grupa C), te Real Madrida i Intera (grupa D).

To znači da će u završnih 45 minuta u ove tri grupe najviše pažnje biti usmereno na onu u grupi B, gde za prolau igraju Porto, Milan i Atletiko. Trenutno, situacija je takva da je Porto drugi iza Liverpula, Milan zauzima treću a Atletiko poslednju, četvrtu poziciju, pošto je na oba terena nerešeno – u Milanu je 1:1, u Portu nema golova.

Poluvremena na svim stadionima

Svih šest mečeva ušlo je u pauzu. Malo pre odlaska na odmor, Borusija je sa penala stigla do 2:0, a golu Rojsa prethodilo je isključenje Velintona.

42′ Ajaks želi savršen skor, 2:1 protiv Sportinga

Fudbaleri Ajaksa vode golom Entonija od 42. minuta.

36′ Veliki promašaj Jovića

Bio je sam ispred Handanovića, mogao da bira gde će da šutne, ali je to učinio veoma loše, pogodio spoljni deo mreže, pa je ostalo 1:0 za Madriđane.

36′ Milan poveo, Liverpul poravnao

Tomori je iskoristio lošu reakciju Alisona posle kornera, pa je Tomori pogodio za 1:0. Ipak, prednost je trajala samo sedam minuta, pošto je toliko bilo potrebno Salahu da poravna na 1:1.

29′ Gol Malena, Borusiji prednost protiv Bešiktaša

Nemci su do prednosti došli preko Malena, koji je iskoristio odličan pas Belingema i pogodio mrežu turskog tima za 1:0.

Gol Tonija Krosa

22′ Sporting poravnao na 1:1 protiv Ajaksa

Ajaks je napadao, ali su gosti ipak stigli do poravnanja. Sjajno je ušao u leđa odbrani Nuno Santoš, poslao loptu u suprotan ugao za 1:1.

17′ Real vodi golčinom Tonija Krosa

Diktirao je Inter dešavanja na terenu, imao kontrolu igre, ali je Real bio konkretniji, što se isplatilo u 17. minutu. Nemac je dobio loptu na ivici kaznenog prostora, namestio se, iskoristio to što mu niko nije izašao u blok i uputio fantasitčan udarac ka golu rivala za 1:0.

13′ Šut Rodriga, bez veće opasnosti po gol Intera

Prvo je Karvahal izblokirao šut igrača Intera, da bi u narednom napadu Rodrigo nakon lepog pasa Jovića pogodio spoljni deo mreže.

8′ Prvi gol u večernjem terminu – Ajaks vodi protiv Sportinga

Odlične vesti za Borusiju iz Dortmunda, Haler je pogodio sa penala za 1:0.

2′ Odličan početak Reala

Već u drugom minutu Madriđani su mogli do gola, ali je šut Vinisijusa otišao zamalo pored gola.

Dobro došli na prenos mečeva 6. kola grupne faze Lige šampiona, a dešavanja sa mečeva u grupama B, C i D možete da pratite na portalu Nova.rs!

BONUS VIDEO Vuletić: Zvezdaši sede u Skupštini Partizana, i rođaci i kumovi Vazure i Vučelića