Ivanić

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na gostovanju Inđiju 2:1 i plasirali se u polufinale Kupa Srbije.

Četa Dejana Stankovića predvođena veoma raspoloženim Mirkom Ivanićem slomila je otpor rivala u prvom poluvremenu i tokom samo dva minuta stigla do dva gola prednosti koja su se ispostavila kao dovoljna za plasman u narednu fazu.

Fudbalski arhitekta posle briljantne igre protiv Rada, nastavio je da beleži odlične partije i na drugom gostovanju od povratka fudbala posle koronavirusa. U 36. minutu centaršut Bena pretočio je u vođstvo, a samo dva minuta kasnije revanširao se asistencijom Benu za udvostručenje vođstva.

Zvezda je do završnice susreta diktirala tempo, ali je neizvesnost i tenziju tri minuta pre kraja susreta vratio Jovanović golom za 2:1 što se ispostavilo i kao konačan rezultat.

Ostale utakmice četvrtfinale igraju se sutra, a sastaju se: Čukarički – Radnički Niš (15 sati), Radnik – Partizan (17.30) i Vojvodina – Mladost (20). Trofej brani ekipa Partizana.

Inđija – Crvena zvezda 1:2 (0:2)

Strelac: Jovanović u 87. za Inđiju, a Ivanić u 36. i Ben u 38. minutu za Crvenu zvezdu.

Stadion: Gradski. Sudija: Lazar Lukić.

Inđija: Preković – Cucin, Mihajlov, Jovanović, Čermelj – Purtić, Krasić (79. Dimitrijević) – Bastajić (od 60. Milosavljev), Banjac (od 60. Dimitrov), Ilić (od 79. Marković) – Vidić.

Crvena zvezda: Borjan – Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić (od 86. Pankov) – Petrović, Jovančić – Ben, Ivanić (od 86. Gavrić), Vukanović (od 68. Jovičić) – Pavkov (od 62. Tomane).

90′ KRAJ UTAKMICE

90′ Gavrić u spoljnu mrežu

Posle prodora po desnoj strani, Gavrić je uputio udarac, ali pored gola.

87′ GOOOL! Jovanović – 1:2!

Inđija je vratila nadu u iznenađenje golom Jovanovića posle idealnog centaršuta Dimitrova.

86′ Dve promene Zvezde

Rodića je zamenio Pankov, a Gavrić je na terenu umesto Ivanića.

80′ Korner za domaćina

Prvi udarac iz ugla za Inđiju u nastavku nije doneo realnu opasnost po borjana.

79′ Nova dvostruka izmena Inđije

Krasić je ustupio mesto Dimitrijeviću, a umesto Brane Ilića na terenu je Marković.

74′ Novi udarac van okvira gola

Rodić se ubacio iza čuvara i pokušao da prosledi centaršut u mrežu domaćina, ipak, poslao je loptu preko prečke.

68′ Druga izmena Zvezde

Vukanović je izašao iz igre, a njegovo mesto zauzeo je Jovičić.

66′ Milosavljev grubo na Gobeljića

Veoma oštro startovao je Milosavljev i faulirao Gobeljića što je bio povod Lukiću da se ponovo lati žutog kartona.

62′ Stanković menja napadača

Šansu u završnici utakmice na najisturenijoj poziciji umesto Pavkova dobio je Tomane.

60′ Dvostruka izmena domaćih

Bastajić je ustupio mesto Milosavljevu, a umesto Banjca u igri je Dimitrov.

54′ Pavkov nespretno

Vukanović je proigrao centarfora Zvezde koji je loše primio loptu i nespretno pokušao da stavi na muke rivala.

Zvezdin “lav” za Nova.rs otkriva tajnu Dekijevog rada

46′ Počelo je drugo poluvreme

45′ Kraj prvog poluvremena

Crvena zvezda na odmor odlazi sa dva gola prednosti zahvaljujući sjajnom Mirku Ivaniću koji je u tandemu sa Benom načeo rivala i najavio plasman u polufinale Kupa Srbije.

FOTO PRIČA Prva utakmica sa navijačima u Srbiji

42′ Koškanje Vidića i Pavkova

Milan Pavkov i Nemanja Vidić završili su u klinču posle jednog duela, ali su se strasti vrlo brzo smirile i utakmica je nastavljena.

38′ GOOOL! Ben – 0:2!

El Fardu Ben je posle asistencije Ivaniću upisao i pogodak. Isti tandem bio je koban za Inđiju dva puta u samo dva minuta i tako ekspresno slomio otpor rivala.

36′ GOOOL! Ivanić – 0:1!

Zvezdin vezni igrač definitivno se probudio posle pauze! Nakon sjajne partije na Banjici i protiv Inđije je izvanredno otvorio meč. Dočekao je loptu sa desnog boka na drugoj stativi i zatresao mrežu domaćina.

29′ Ben tik pored stative

Izborio se napadač Crvene zvezde za odličnu poziciju, uputio udarac, ali iz najbolje prilike u dosadašnjem delu susreta gađao je pored stative.

28′ Čermelj najopasniji

Fudbaler ponikao u školi Partizana najraspoloženiji je u redovima domaćina. Pokušao je direktno iz slobodnog udarca, ali je poslao loptu pored gola.

24′ Ilić u golmana

Definitivno se tim Aleksandra Janjića potpuno probudio. Trenutno se igra spuštenih gardova, a poslednji u nizu pokušaja je udarac Ilića koji je završio u naručju Borjana.

Ivanić

22′ Žuti kartion za Krasića

Grub start fudbalera Inđije nije prošao nekažnjeno kod sudije Lazara Lukića.

21′ Čermelj stavio Borjana na muke

Sjajno je skočio igrač domaćina posle kornera i glavom ozbiljno zapretio, ali je kapiten Crvene zvezde bio na visini zadatka.

16′ Prekršaj Jovanovića za žuti karton

Defanzivac Inđije faulom je zaustavio Njegoša Petrovića i zato je zaradio javnu opomenu. Slobodan udarac na oko 20 metara bio je idealna prilika za pretnju gostiju, ali je Ben pogodio živi zid.

13′ Neprecizan volej Rodića

Bek Zvezde zahvatio je povratnu loptu Bena iz Kornera, ali je poslao daleko od gola Inđije.

9′ Delije pustile glas

Prvi korner za Zvezdu, Degenek je gađao van okvira gola. U međuvremenu pozicionirali su se navijači gostiju, njih oko 300, odmah je grlima i dlanovima pružilo podršku crveno-belima.

7′ Inicijativa gostiju

Zvezda plete mrežu oko šesnaesterca Inšije, ali se domaćin umešno brani.

1′ Utakmica je počela!

16.59 Navijači Crvene zvezde stigli su na utakmicu neposredno pred prvi sudijski zvižduk.

16.55 O virusu i nevoljama koje su nas zadesile u prethodna dva meseca više niko ne razmišlja. Osim policije i redara gotovo da niko ne nosi maske.

16.32 Saopšteni su i sastavi timova.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić – Petrović, Jovančić – Ben, Ivanić, Vukanović – Pavkov. Dejan Stanković je izvršio tri izmene u odnosu na utakmicu sa Radom, Milinović igra umesto Babića, Jovančić uzmesto Veljka Nikolića i Pavkov umesto Tomaea.

INĐIJA: Preković – Cucin, Mihajlov, Jovanović, Čermelj – Purtić, Krasić – Bastajić, Banjac, Ilić – Vidić.

16.31 Na tribinima stadiona u Inđiji biće i Vujadin Savić, bivši kapiten Crvene zvezde, sada štoper Apoela.

16.30 Dejan Stanković, trener Crvene zvezde, tražio je od igrača da se zaboravi osvojena titula i da se igrači skoncentrišu na Kup: „Arhivirali smo utakmicu sa Radom. Titula je uzeta, a sad idemo i na Kup. Čeka nas četvrtfinalni meč sa Inđijom, na terenu gde smo imali dosta problema u prvenstvu. Mnogo smo naučili iz te utakmice, promenili smo pristup posle tog meča i ‘namestili’ glavu. Ostali smo bez dva boda u Inđiji, ali smo mnogo dobili iz tog meča. Idemo u Inđiju da nastavimo put ka duploj kruni, to je naš zadatak i cilj od kog ne odustajemo“, izjavio je Stanković.

16.27 Inđija i Crvena zvezda igraju utakmicu četvrtfinala Kupa Srbije i prvi put od uvođenja pandemije zbog koronavirusa igraće se u prisustvu publike.