Srbija je savladala Azerbejdžan sa 3:1 u pretposlednjem meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo i ostala u trci za direktan plasman.

Ekipa Dragana Stojkovića Piksija je povela u 30. minutu preko Vlahovića iz penala, a izjednačio je Dadašov u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena posle greške Rajkovića.

Srbija je došla do pobede u nastavku golovima Vlahovića u 53. i Tadića iz novog penala u 83. minutu.

Krenula je Srbija ofanzivno od starta i odmah počela da stvara prilike koje su dolazile posle akcija Lazovića i Kostića.

Nekoliko šansi koje su naši promašili u prvih desetak minuta je moglo da ih skupo košta, jer je Azerbejdžan imao odličnu priliku, ali je napadač gostiju šutirao pored gola.

Srbija je nastavila sa napadima, pogađale i stative i prečke, a onda je u 28. minutu na scenu stupio Vlahović.

Sjajno je ispratio pas Nastasića i izašao sam ispred golmana kada ga je defanizivac Azerbejdžana oborio i sudija je pokazao na belu tačku.

Vlahović je bio siguran i Srbija je povela sa 1:0.

Nastavili su naši fudbaleri da napadaju i kada je delovalo da će na odmor sa minimalnom prednošću, usledio je šok.

Rajković se poigravao ispred gola Srbije, izgubio loptu, a Dadašov neometano ubacio loptu u praznu mrežu.

Srbija je od starta drugog poluvremena krenula u napad i posle prečke Milinkovića-Savića usledio je korner za Srbiju i novi gol. Lazović je sjajno šutirao, a golman Azerbejdžana je uspeo da interveniše i spreči pogodak. Međutim, Vlahović je natrčao i smestio loptu u mrežu.

To je rasteretilo naš tim, a do kraja meča je Stojkovič uveo i Tadića i Mitrovića.

Posle velike šanse najboljeg strelca kvalifikacija, usledio je novi korner posle kojeg je Srbija došla do novog penala.

Veljković je šutirao glavom, a defanzivac gostiju igrao rukom. Penal je izveo Tadić koji je efektno poveća prednost.

Srbija vs Azerbejdžan
Srbija vs Azerbejdžan Foto:Pedja Milosavljevic/Starsportphoto ©

Do kraja meča nije bilo više golova, pa će Srbija sudbinu rešavati na gostovanju Portugalcima u poslednjem kolu.

Portugal je u istom terminu deklasirao Luksemburg sa 5:0 uz tri gola Ronalda i tako zadržao stvari u svojim rukama.

Srbija – Azerbejdžan 3:1 (1:1)

Strelci: Vlahović 30, 53, Tadić u 83 za Srbiju, Dadašov 45+2

Stadion: Rajko Mitić    Gledalaca: 7.000    Sudija: Erik Lambreht

Srbija: Rajković – Veljković, Mitrović, Nastasić, Grujić (od 66. Grujić), Lukić, Lazović (od 88. Mladenović), Milinković-Savić, Kostić (od 75. Radonjić), Jović (od 66. Mitrović), Vlahović (od 88. Maksimović)

Azerbejdžan: Magomedalijev – Krivoscjuk, Hagverdi, Medvedev, Salahli, Mahmudov (od 84. Mustafajev), Garajev, Huseinov (od 63. Mutalinov), Ozobić (od 73. Alasgarov), Dadašov (od 73. Šejdajev), Abdulajev (od 73. Nurijev)

Grupa A

Portugal – Luksmeburg 5:0 (3:0)

(Ronaldo 8p, 13,p, 87, Fernandez 17, Palinja 69)

Srbija Azerbejdžan 3:1 (1:1)

(Vlahović 30p, 53, Tadić 83p – Dadašev 45+2)

Sva dešavanja ste mogli da pratite uživo na blogu Nova.rs

90+3 Kraaaj

Velika pobeda Srbije.

88′ Ovacije za Vlahovića

Izveo je Stojković iz igre Vlahovića i Lazovića, a uveo Mladenovića i Maksimovića. Dvostruki strelac je dobio velike ovacije.

83′ Goool! Majstorija Tadića, Srbija vodi sa 3:1

Veljković je šutirao glavom posle kornera, a igrač gostiju igrao rukom i sudija je dosudio penal. Tadić je sjajno šutirao, vrhom kopačke je poslao loptu pod prečku i Srbija vodi sa 3:1.

75′ Serija izmena na obe strane

Radonjić ušao umesto Kostića, tri izmene u Azerbejdžanu.

69′ Au, šta sad nije pogodio Mitrović

Samo što je ušao u igru, Mitrović je imao veliku priliku, ali je golman Azerbejdžana sjajno reagova u situaciji jedan na jedan i skinuo zicer.

Portugal postigao i četvrti gol

Palinja je povećao prednost, Srbiji sve manje šasne da na gol razliku prođe dalje.

66′ Dvostruka izmena u Srbiji, ušli Tadić i Mitrović

Selektor želi da zatvori utakmicu. Uveo je najbolje igrače, Tadića i Mitrovića, a izveo Grujića i Jovića.

Gol Vlahovića za 2:1

64′ Nova šansa Vlahovića

Izborio se za loptu napadač Srbije, šutirao sa oko 20 metara, a onda stigao i na odbitak i šutirao pored gola. Kakva igra srpskog napadača.

62′ Kakve makazice Vlahovića

Kostić je iz trka vratio loptu u kazneni prostor, a Vlahović sjajnim makazicama šutirao tik pored gola. Šteta, mogli smo da vidimo jedan od najlepših golova ove godine.

60′ Srbija želi i treći gol

Ponovo je pokušao Jović, Srbija traži treći gol da reši meč.

53′ Gool! Vlahović je nezaustavljiv, Srbija vodi sa 2:1

Vlahović je natrčao na odbijenu loptu posle šuta Lazovića i doveo Srbiju u novu prednost.

51′ Nova prečka Sergeja

Lepo je primio loptu vezista Lacija i naciljao sa neki desetak metara, ali je golman malo zakačio lopu i skrenuo je na prečku. Šteta, moglo je da bude 2:1.

49′ Šansa za Jovića

Dobar prodor Vlahovića, koji je iznudio slobodan udarac. Kostić je ubacio loptu na peterac, a Jović imao šansu. Međutim, njegov udarac glavom završio je pored stative.

46′ Počelo je drugo poluvreme

Nema izmena, ekipe u istim sastavima nastavile meč.

Ovako je Rajković pogrešio i omogućio gol Azerbejdžanu

Kraj poluvremena, muk na stadionu

Umesto da vodimo, primili smo glup gol zbog kojeg smo ispustili prednost.

45+2 Katastrofalna greška Rajkovića, Azerbejdžan izjednačio na 1:1

Poigravao se Rajković ispred kaznenog prostora Srbije i izgubio loptu, a napadač Azerbejdžana Dadasov je ubacio u praznu mrežu.

Ovako je Srbija povela sa bele tačke

42′ Poništen gol Srbije!

Sergej Milinković-Savić je majstorski lobovao golmana i postigao gol, ali je poništen zbog malog ofsajda, a odluka nije promenjena ni posle gledanja VAR-a.

41′ Nova šansa, neverovatno kako je samo 1:0

Odlično je Lazović probio i odigrao povratnu na peterac, ali niko nije ispratio i velika prilika je propala.

34′ Lazović u novoj šansi

Prošao je po desnoj strani Lazović, bio je udobroj poziciji, ali je šutirao pravo u golmana.

Ovako su navijači dočekali Datunašvilija

30′ Goooool! Neumoljiv je Vlahović, Srbija vodi sa 1:0

Siguran je bio naš napadač nad kojim je i napravljen penal. Srbija vodi sa 1:0.

28′ Penal za Srbiju

Oboren je Vlahović u kaznenom prostoru posle asistencije Nastasića.

Švajnštajger bodri Srbiju

23′ Dobar pokušaj Grujića

Dobar napad Srbije, Grujić je šutirao sa oko 20 metara, ali je bio zamalo neprecizan.

20′ Sreća za Srbiju, kakva šansa za Azerbejdžan

Odlična kontra gostiju. Ozobić je bio sam na 16 metara i šutirao iz prve, ali je lopta otišla tik pored stative pored nemonog Rajkovića.

Portugal gazi

Posle dva gola iz penala Ronalda, Bruno Fernandez postiže gol za 3:0. Demonstracija sile.

16′ Šansa za šansom, Srbija na ivici da postigne gol

Velika prilika za Srbiju. Šutirao je Milinković- Savić iz neposredne blizine na centaršut razigranog Kostića, ali je golman nekako zaustavio udarac.

14′ Ponovo stativa, Srbija nema sreće

Sjajan napad Kostića koji je probio po levoj strani i pokušao da pošalje lioptu na peterac, a jedan igrač rivala je u pokušaju da interveniše umalo postigao autogol, ali je pogodio stativu.

11′ Kakav udarac Vlahovića

Vlahović je sjajno šutirao sa nekih 20 metara, a lopta je okrznula staivu i otišla pored gola. Srbija je mogla već da vodi sa 1:0.

Srbija vs Azerbejdžan Foto:Pedja Milosavljević/Starsportphoto

Portugalija načela Luksemburg, Ronaldo strelac

Ronaldo je sa penala doveo svoj tim u vošstvo, nema kalkulacija za Srbiju.

3′ Žestok presing Srbije

Agresivno su krenuli naši momci od starta. Kostić je iamo solidnu priliku posle kontranapada.

Počelo je , Srbija kreće u napad

Vlahović izveo loptu sa centra.

Datunašvili uz Orlove

Datunašvili došao da bodri fudbalere, navijači mu dovikivali „šampione“ i aplaudirai mu.

Rade i digitroni, traži se ubedljiva pobeda

Srbija trenutno ima bod više od Portugalaca i utakmicu više od rivala. Ukoliko Kristijano Ronaldo i saigrači ostvare obe pobede pred meč sa Srbijom, biće potrebno sa ih pobedimo u poslednjuem kolu na njihovom terenu.

U slučaju da odigraju makar jednom nerešeno, možemo doći u situaciju da uđemo sa istim brojem bodova i tada će odlučvivati gol razlika.

Poortugalci trenutno imaju za jedan gol bolj gol razliku od nas, pa je birno da što ubedljivije savladamo Azerbejdžan jer bi u nam to omogućilo da ako uđemo poravnati u poslednje kolo budemo prvi i sa nerešenim rezultatom.

U slučaju iste gol razlike, gleda se ko je dao više golova, a naš tim je trenutno efikasniji za dva gola.