Fudbaleri Partizana su doživeli poraz u drugom kolu Superlige Srbije, na gostovanju Novom Pazaru rezultatom 3:2.

Utakmicu su obeležili preokreti, dogodila su se dva, pošto je na poluvremenu domaći tim imao jedan gol viška.

On je bio posledica jedanesterca koji je sudija Novak Simović dosudio u 22. minutu.

Ostaje nedoumica da li je Semir Hadžibulić bio u ofsajdu u momentu dodavanja lopte, posle čega je Saša Zdjelar reagovao, ali je potom ostvario kontakt sa njim.

Kako bilo, sudijska je ostala nepromenjena, a strelac sa bele tačke bio je levi bek Nikola Nedeljković.

Do tog momenta Partizan je imao nekoliko šansi za gol, glavni akter je bio Umar Sadik, ali nije bio dovoljno precizan u nekoliko prilika.

U timu Novog Pazara se našao Abdulaj Sise, desni bek koji nije prošao probu u Partizanu i u prvom poluvremenu je imao više oštrih startova prema mladom Filipu Stevanoviću.

On je u poluvremenu ostao u svlačionici, zaigrao je Nikola Čolić posle čije akcije je Partizan i izjednačio, kada se u kaznenom prostoru Novog Pazara stvorila velika gužva, a najspretniji u svemu bio je Sejduba Suma u 59. minutu.

Svega 11 minuta kasnije – preokret kada je Takuma Asano istrčao kontranapad i matirao do tog trenutka sjajnog golmana Marka Drobnjaka.

Samo tri minuta kasnije Nemanja Perić, rezervista Pazara doneo je izjednačenje, Sise ga je lepo pronašao u kaznenom prostoru, svi igrači Partizana su kasnili, a Perić je rutinski savladao golmana Aleksandra Popovića.

Prethodno je pogrešio Uroš Vitas, što je u 79. minutu uradio i Bojan Ostojić.

Džombast teren je bio veliki neprijatelj tandemu štopera Partizana, jedan pa drugi su grešili, a preokret i na kraju konačan rezultat postavio je još jedan rezervista – Ševkija Resić.

gledalaca: /

Novi Pazar (4-4-2): Drobnjak – Sise, Vukajlović, Kurdić, Nedeljković – Delimeđac, Kovačević, Tomić, Kecap (od 55. Resić) – Dragutinović, Hadžibulić (od 65. Perić).

Klupa: Rnić, Vlajković, Marinković, Kurti, Brunčević, Zimonjić, Dacić, Rešić, Perić, Živić, Gordić; Trener: Kenan Kolašinac

Partizan (4-2-3-1): Popović – Miletić, Ostojić, Vitas, Urošević – Zdjelar, Natho (od 71. Pavlović) – F. Stevanović (od 46. Čolić), Suma (od 77. Ivanović), Asano (od 85. Matić) – Sadik.

Klupa: Stojković, Vujačić, Pavlović, Ivanović, Šćekić, Brežančić, Čolić, Jović, Matić, Lutovac, Smiljanić; Trener: Savo Milošević

Superliga Srbije, drugo kolo:

Inđija – Voždovac 0:1 (0:1)

(Stojčev 25)

(Nedeljković 22p, Perić 73, Resić 78 – Suma 59, Asano 70)

Bačka – Spartak 1:3 (1:2)

(Žakula 38 – Tufegdžić 2, 36, 76)

Crvena zvezda – Radnički Niš 3:0 (2:0)

(Nikolić 43, Spiridonović 45+1, Katai 76)

Javor – Napredak 3:0 (1:0)

(Luković 29, Piščević 61, Otašević 89)

Metalac – Mačva 2:1 (2:1)

(Pecelj 25, Vasiljević 43 – Marković 17)

Rad – TSC 1:3 (1:2)

(Jovanović 7 – Zec 1, Silađi 20, Lukić 75)

Radnik – Mladost 2:3 (1:1)

(Makarić 44, Mitošević 80 – Mićević 25, Odita 90+1, Babić 90+4)

Zlatibor – Proleter 0:2 (0:2)

(Bačanović 17, Živojinović 21)

Vojvodina – Čukarički 2:2 (0:1)

(Čović 56, Saničanin 57 – Šapić 40, Eze 54)

90+6′ – Kraj! Pobeda Pazara!

Partizan je izgubio duel na gostovanju, što zbog lošeg terena, što zbog loše odbrane, ali i zbog nemogućnosti da odbrani nalete protivnika iz kontranapada.

18.52 – Voždovac je pobedio Inđiju, ostalo je 1:0.

90‘ – Pet minuta nadoknade vremena

86‘ – Sukob Miletića i Resića

Desni bek Partizana je odgurnuo Resića koji ga je prethodno faulirao, a obojica su dobila po javnu opomenu.

80‘ – Prečka!

Brutalan udarac Đorđa Ivanovića je završio na okviru gola Pazara!

79′ – Vodi Novi Pazar!

Ševkija Resić je iskoristio katastrofalne greške odbrane Partizana! Najpre je Ostojić loše reagovao, potom su pokušali da reaguju Vitas i Miletić, ali je lopta od noge desnog beka Partizana otišla u gol.

73′ – Novo izjednačenje!

Rezervista domaćih Nemanja Perić je ostao usamljen u šesnaestercu, Sise je to video i proigrao ga, a on je lako šutirao. Kasnio je Ostojić, a golman Popović kao da se nije nadao da će protivnik uputiti takav udarac.

70‘ – Gol! Asano!

Preokret Partizana! Asano je sjajno istrčao kontranapad i divno plasirao loptu u gol sjajnog čuvara mreže Drobnjaka!

63‘ – Kakva šansa za Novi Pazar!

Sevnula je kontra, Tomić je bio najbliži golu, ali je loše šutirao, pošto je prethodno Vitas katastrofalno intervenisao.

60‘ – Bomba Sadika!

Mnogo prostora je imao dugonogi napadač Partizana, uputio je udarac, ali je Drobnjak opet odbranio.

59′ – Izjednačenje!

Ogromna gužva u kaznenom prostoru Partizana je kao rezultat donela izjednačujući gol koji je pripisan Sejdubi Sumi!

57‘ – Šansa za Novi Pazar!

Tomić je bio u prilici, ali nije bilo promene rezultata.

53‘ – Loš Urošević…

Sa ivice kaznenog prostora slobodan udarac Uroševića je bio mlak, lak posao za Drobnjaka. A teren, sve gori, rupa do rupe…

52‘ – Čolić u šansi!

Mladi krilni napadač je odlično šutirao, ali je Drobnjak odbranio.

45‘ – Počelo drugo poluvreme, jedna izmena

Stevanovića je zamenio mladi Čolić, otišao na desno krilo, a Asano se pomerio na levi bok.

45+3′ – Kraj poluvremena!

Gotov je prvi deo meča, Novi Pazar ima minimalnu prednost!

45‘ – Sise nokautirao i Miletića!

Zaista… Desni bek Novog Pazara je svog nesuđenog saigrača udario rukom u glavu i oborio ga u kaznenom prostoru svog tima, ali nije bilo reakcije sudija.

17.44 – Stiglo je i pitanje…

40‘ – Ofanziva Partizana

Minutima je trajala opsada gola Novog Pazara, pokušavali su gotovo svi ofanzivni igrači, aktivan je bio i desni bek Nemanja Miletić, ali do promene rezultata nije došlo.

38‘ – Sise nema milosti prema Stevanoviću

Drugi ili treći oštar start desnog beka Novog Pazara. U svakom od slučajeva mladi Stevanović je imao bolnu grimasu na licu.

17.30 – Za to vreme, vodi Voždovac protiv Inđije

26‘ – Čudesni Drobnjak!

Vitas je glavom šutirao posle kornera, ali je Drobnjak ponovo bio na pravom mestu.

22′ – Nedeljković! Vodi Novi Pazar!

Odlično je izveo penal levi bek domaćih, za 1:0!

21‘ – Penal za Novi Pazar!

Kontranapad domaćih je izrodio šansu, Hadžibulić je pokušao da dođe do lopte, Zdjelar je dobro intervenisao, ali je potom u padu ostvario kontakt sa njim, posle čega je Simović dosudio jednaesterac.

19‘ – Užasan potez Dragutinovića!

„Devetka“ Novog Pazara je iznenada stigla do prilike da igra loptom u kaznenom prostoru Partizana gde nije bilo mnogo igrača gostujuće ekipe. Tomić je bio u još boljoj poziciji, ali je Dragutinović bio sebičan i iz okreta šutirao preko gola.

18′ – Natho i Drobnjak!

Fantastičan šut kapitena reprezentacije Izraela iz slobodnog udarca, lopta je išla u gol, u to nije bilo sumnje, ali je Drobnjak fantastično reagovao.

12‘ – Sise umalo postigao auto-gol!

Igrač koji nije prošao probu u Partizanu je posle centaršuta Natha glavom zakačio loptu, ali je golman Drobnjak bio priseban.

10′ – Probao je i Stevanović

Šutirao je mladi ofanzivni vezista, ali nije bilo težeg posla za golmana domaćeg tima.

4′ – Dve šanse Sadika!

I oba puta je napadač Partizana loše reagovao…

17.01 – Zdjelar održao govor, utakmica je počela!

Iako kapitensku traku nosi Bojan Ostojić u timu Partizana, motivacioni govor pred meč održao je Zdjelar.

16.57 – Sudija – Simović

Pravdu će deliti arbitar Novak Simović. Vreme za fudbal je idealno, 17 je stepeni Celzijusa, a ne bi trebalo da bude padavina.

16.50 – Dobrodošli!

Pratićemo uživo utakmicu drugog kola Superlige Srbije iz Novog Pazara, gde istoimena ekipa dočekuje Partizan.