Fudbaleri Salcburga savladali su Volfsburg sa 3:1, dok je Barselona bila bolja od Dinama iz Kijeva sa 1:0 u meču 3. kola Lige šampiona.

Katalonci su do pobede nad Dinamom stigli nakon sjajne akcije u 36. minutu, kada je Pike iskoristio veoma lošu reakciju gostiju nakon kornera i veoma loše reakcije odbrane gostiju.

Centrirao je Đordi Alba, Pike ispratio let lopte i prosledio je u mrežu veoma lepim volejem za 1.0.

Od tog trenutka Dinamo je na momente pokušavao da pritisne, Barselona imala nekoliko solidnih šansi, preko Kutinja, Fatija i Luka de Jonga, ali je ili Buščan bio na visini zadatka, ili je nedostajalo sreće, kao u situaciji kada je Fati probao udarcem preko glave nakon što je uspeo da primi loptu i podigne je, ali nije imao sreće.

Gosti su imali jednu polupriliku kada je Pike bio prinuđen da reaguje, ali sem toga nije bilo ozbiljnijih šansi.

U drugoj utakmici Salcburg je uz dva gola Okafora savladao Volfsburg sa 3:1. Poveli su preko Adejemija nakon tri minuta igre, uzvratio je Nmeča u 15. minutu, da bi u drugom poluvremenu Okafor dva puta sjajno ispratio akciju i loptu nakon kornera sproveo u mrežu za 3:1.

Barselona – Dinamo Kijev 1:0 (1:0)

(Pike 36)

Stadion: Kamp Nou; Sudija: Klement Turpin (Francuska);

Barselona: Ter Štegen, Mingeza (od 46. Kutinjo), Pike, Lengle, Đordi Alba, Gavi, Serhio Buskets, Frenki de Jong, Dest, Luk de Jong (od 46. Fati), Depaj

Dinamo Kijev: Buščan, Mikolenko, Sirota, Zabamij, Kedziora, Šaparenko, Sidorčuk, De Pena (od 61. Vitinjo), Bujalski, Cigankov, Suprijaha (od 61. Garmaš)

Salcburg – Volfsburg 3:1

(Adejemi 3, Okafor 65, 77 – Nmeča 15)

Stadion: Salcburg; Sudija: Danijele Orsato

Salcburg: Ken, Krstensen, Onguene, Veber, Ulmer, Aronson, Kamara, Sučić, Sejvald, Okafor, Adejemi

Volfsburg: Kastels, Rusiljon, Bruks, Lakroa, Mbabu, Arnold, Vrančk, Stefen, Lukebakio, Baku, Nmeča

Kraj!

Pobede Barselone (1:0) i Salcburga (3:1).

83′ Zvižduci u Kataloniji

Ne pokušavaju da dođu do drugog gola igrači Barselone što je izazvalo nezadovoljstvo kod navijača Blaugrane.

80′ Barselona „stala na loptu“

Nakon što je Dinamo imao nekoliko poluprilika, Barselona je uspela da dođe do lopte i igrom kratkih pasova preuzme kontrolu.

77′ Salcburg rešio pitanje pobednika

Treći pogodak u mreži Nemaca, od toga drugi Okafora, pa se Salcburg nalazi veoma blizu trijumfa kojim bi potvrdio prvo mesto u grupi. Ponovo je bio na pravom mestu, prosledio loptu u gol nakon kornera – dovoljno za sada već ubedljiv trijumf.

71′ Probao i Kutinjo

Lopta je otišla pored gola. Mogli su Katalonci da reše pitanje pobednika, bio je u dobroj poziciji, namestio se na šut – ostalo je 1:0.

70′ Dinamo u naletu

Tim iz Katalonije je pao u igri, sa druge strane Dinamo napada, a Pike je odličnom postavkom sprečio da lopta završi u golu nakon šuta Cigankova.

65′ Salcburg ponovo vodi

Po drugi put na meču Salcburg je stigao do prednosti. Lošu reakciju odbrane nakon centaršuta Aronsona iz kornera Okafor je iskoristio i kaznio, pa domaći vode protiv Volfsburga 2:1.

60′ Izmene u Dinamu

De Penju i Suprijahu su zamenili Vitinjo, odnosno Garmaš.

52′ Fati mogao da postigne jedan od golova sezone

Nakon konfuzne odbrane Dinama Fati je primio loptu na petercu okrenut leđima, podigao je i probao da šutira preko glave, ali je lopta otišla zamalo pored gola pa je propala šansa da vidimo ne samo drugi pogodak Barselone, već i jedan od najlepših u sezoni.

46′ Počelo drugo poluvreme

Barselona se nalazi na 45 minuta od prvih bodova u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona, dok Salcburg i Volfsburg imaju isto toliko vremena da odluče kome će pripasti tri boda.

45′ Poluvreme na oba terena

I u Austriji i u Španiji završeno je prvih 45 minuta. Barselona vodi 1:0, dok je rezultat na meču Salcburg – Volfsburg 1:1.

36′ Pike pogodio, prvi gol Barselone u sezoni u Ligi šampiona

Dobra akcija, Pike je izbegao ofsajd zamku, poslao loptu pored nemoćnog Buščana, 1:0 za Katalonce.

35′ Barselona tražila penal

Depaj je oboren nakon dribling,a ali nije bilo jedanaesterca, niti je sudija

Gol Nmeče za 1:1 u Salcburgu

21′ Majstorija Buščana

Izašao je de Jong sam ispred njega, šutirao, ali je golman reprezentacije Ukrajine bio odlično postavljen i fokusiran i uspeo da zaustavi šut rivala.

18′ Veliki promašaj de Jonga

Moglo je da bude 2:0 za Barselonu samo da su Dest i de Jong imali malo više koncentracije. De Jong je probao glavom iz dobre pozicije, ali je uprkos dovoljno vremena loptu poslao pored gola, ostalo je 0:0.

15′ Volfsburg stigao do izjednačenja

Centrirao je Arnold, Nmeča bio na pravom mestu i poslao loptu u mrežu Kena, 1:1.

Gol Adejemija

4′ Barselona napada od početka, ali nema gola

Katalonci su jurnuli ka mreži rivala, mogli su preko Desta da povedu, ali je promašio čist zicer iako je bio udaljem samo par metara od gola gostiju.

3′ Imamo prvi gol!

Salcburg je pgotkom Sadejemija stigao do prednosti. Fudbaler iz Nigerije je nakon solo-prodora bez većih poteškoća savladao golmana rivala i doneo prednost austrijskom timu.

Dobro došli na prenos mečeva 3. kola Lige šampiona između Barselone i Dinamo Kijeva, odnosno Salcburga i Volfsburga na portalu Nova.rs!