Laka pobeda za nastavak šampionske trke.

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali Kolubara u okviru 28. kola Superlige rezultatom 3:0 i osamostalili se na prvom mestu na tabeli.

Golove za crveno bele su postigli Ben u 29. minutu, Rodič u 45. minut i Ohi u 70.

Ovom pobedom, ekipa Dejana Stankovića je došla do 75 bodova, tri više od Partizana kojeg očekujue gotovanje Radniku u Surdulici.

Posle inicijative i mučenja u prvih pola sata, Crvena zvezda je probila bedem Kolubare u 29. minutu.

Posle centaršuta sa desne strane, Rodić je uspeo da pošalje loptu na drugu stativu gde je Ben uspeo da je zakuca glavom.

Do kraja prvog poluremena je Zvezda imala inicijativu i to krunisala u poslednjim trenucima kada je sjajni Rodić naleteo na loptu posle gužve i iskosa sa leve strane uspeo da je zakuca u mrežu udarcem po zemlji.

Konačnih 3:0 je postavio Ohi u 70. minutu kada je posle lepe akcije iz drugog pokušaja uspeo da ubaci loptu sa peterca u mrežu Kolubare.

Trener crveno-belih je od starta priliku pružio i mladom Nemanji Motikii, a tokom drugog poluvremena su šansu dobili talentovani Stanić i Stanković.

Posle ovog kola sledi reprezentativna pauza, a nakon toga će Crvena zvezda gostovati ekipi Radničkom u Nišu.

Crvena zvezda – Kolubara 3:0 (2:0)

(Ben 29, Rodić 45, Ohi 70)

Stadion: Rajko Mitić,   Sudija: Momčilo Marković

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Eraković, Dragović, Rodić (85. Radulović), Krstičić, Kanga (85. Đurić), Ben, Ivanić (71. Stanković), Motika (71. Falko), Ohi (71. Stanić).

Kolubara: Popović – Kočović (85. Antić), Uzelac, Radovanović – Mladenović (67. Andrić), Lončar (67. Filipović), Zečević (67. Simić), Stojanović – Bojić, Petronijević – Tumbas (88. Vranešević).

Superliga, 28. kolo

Radnički 1923 – Radnički Niš 0:0

Napredak – Voždovac 1:3 (0:1)

(Melunović 51 – Lasickas 20, Ćirković 47, Pantović 85)

Vojvodina – Čukarički 1:2 (1:0)

(Matić 27p – Ndiaje 51, Rakonjac)

Spartak – Novi Pazar 1:2 (1:1)

(Nikolić 12 – Mujezinović 42, Zimonjić 87)

Mladost – Metalac 3:3 (2:1)

(Tumbasević 29, Gordić 36, 90+2 – Backulja 18, Stojanović 76, Milićević 94)

17.00 Radnik – Partizan

TSC Bačka Topola – Proleter 2:1 (1:0)

(Vukić 29, 76 – Ilić 78)

Sve detalje ste mogli da  pratite uživo na Nova.rs.

KRAAAAJ! Zvezda rutinski do pobede

Nije bilo nadoknade, laka pobeda Crvene zvezde.

89′ Zvezda napada, privodi meč kraju

Mirno u poslednjim minutima meča.

83′ Dobra prilika za mladog Stankovića

Dobio je šansu Stanković u nastavku i mogao i da postigne gol. Međutim njegov udarac je izblokiran, pa je ostalo 3:0.

70′ GOOOOOOL! Ohi donosii 3:0

Sjajna akcija Zvezde. Posle nekoliko fenomenalnih dodavanja, lopta je stigla do Ohija na petercu. Njegov prvi udarac je golman odbranio, ali je u drugom pokušaju bio precizan.

61′ Ofanziva Zvezde, Motika silno želi gol

Trudi se mladi Zvezdin vezista da postigne gol večeras. Aktivan je, ima ga svuda na lopti. Uputio je udarac, ali je bio blokiran, pa je samo izborio sedmi korner.

51′  Velika šansa za Ohija

Lepo je Motika pod pritiskom odložio loptu na stranu za Rodića u 50. minutu, usledio je centaršut u peterac Kolubare, na pravom mestu bio Ohi, ali je šutirao preko gola

46′ Počelo je drugo poluvreme

Nije bilo izmena.

45′ GOOOOL! Bomba Rodića

Sjajno je natrčao bek na loptu i zakucao je u mrežu. Zvezda na korak do pobede. To je bila i poslednja kacija u prvom poluvremenu.

37′ Rodić dobio nezgodan udarac

Mladenović je uklizavanjem blokirao centaršut Rodića, ali ga je levi bek Crvene zvezde tom prilikom nehotice nagazio na glavu, pa su morali da ulaze lekari.

Ovako je Zvezda povela sa 1:0.

29′ GOOOOOOOL! Zvezda vodi, Ben je strelac – 1:0

Rodić je glavom spustio centaršut, a onda nogmmposlao do Bena koji glavom sa peterca zakucava za prednost Zvezde.

21′ Prvi napad Kolubare

Prilika i za Kolubaru. Petronijević je presekao loptu Kange i započeo kontru, ali su se defanzivci crveno-belih uspešno odbranili posle centaršuta Stojanovića.

18′ Dva pokušaja Zvezde

Dobro je posle kornera šutirao Eraković, a posle sledećg udarca iz ugla koji je odmah usledio, pokušao je i Krstičić, ali se Kolubara brani za sada.

11′ Motika oprobao udarac, prva prilika za Zvezdu

Prvi opasan napad Zvezde.. Motika je šutirao sa 15 metara posle povratne lopte Bena, ali preko gola.

5′ Motika agresivan, Zvezda želi gol

Odmah je krenuo u pritisak domači tim. Mladi Motika pokušava da se nametne i agresivan je u pritisku na zadnju liniju.

1′ Počelo je

Crvena zvezda je odmah krenula u ofanzivu u prvom napadu, ali lopta je završila u autu.