Reprezentativac Meksika Ugo Ajala uspeo je da učini nemoguće, nešto po čemu će ga mnogi pamtiti, a nije ništa dobro. Naprotiv!

Naime, Ugo Ajala je ušao na poluvremenu utakmice Tigrea i Toluke, pri vođstvu njegovog tima od 2:0, kako bi sačuvao rezultat.

U pitanju je bio plej-of meksičke lige i borba za ulazak u Aperturu.

Samo šest minuta nakon što je kročio na teren, Ajala je pogodio sopstvenu mrežu i dozvolio rivalu da se vrati u život.

Očigledan pad koncentracije uslovio je da pomenuti defanzivac samo 180 sekundi kasnije dobije direktan crveni karton zbog neopreznog starta.

Ipak, VAR ga je tada „pomilovao“ i glavni sudija je promenio odluku, ublaživši kaznu samo na žuti karton.

Sve to kao da nije bilo dovoljno Ugu Ajali, koji je srljao iz greške u grešku, umesto da brani stečenu prednost svog tima zbog čega je i uveden na poluvremenu.

U 70. minutu mu nije bilo spasa, jer je dobio novi direktan crveni karton i morao je prevremeno pod tuš.

I kada se povuče crta – Ajala je za 25 minuta na terenu uspeo da postigne autogol, da dobije dva crvena kartona i jedan žuti. Neverovatno!