Fudbaleri Urugvaja približili su se Mundijalu novom pobedom protiv Venecuele sa 4:1, a Brazil je bio nemilosrdan iako je odavno obezbedio Katar.

Urugvajci su bili u panici zbog četiri vezana poraza, ali su se izdigli i sada je nastradala Venecuela.

Već u 1. minutu Bentankur je bio strelac, nadovezali su se De Arasketa i Kavani, koji je rešio da napravi akrobaciju pred praznim golom, makazicama.

Suarez je stavio tačku na meč već u 53. minutu, a Kavaniju je VAR-om jedan gol i poništen u 62. minutu.

Poraz je samo ublažio Martinez nešto kasnije, a od Venecuele, još gore je prošao Paragvaj.

Brazil je bio sa 4:0 surov, Rafinja, Kutinjo, Antoni i Rodrigo su režirali goleadu i potvrdili da će biti favoriti za Svetskom prvenstvu.

Sa druge strane, Argentini je bio dovoljan minimalac protiv Kolumbije golom Martineza, Peru i Ekvador su podelili plen.

Samo su Brazil i Argentina ozvaničili plasman na Mundijal, preostale pol pozicije drže Ekvador i Urugvaj, dok je Peru peti i ima priliku za baraž.

Preostala su samo dva kola i malu nadu imaju Čile i Kolumbija, zavisiće od rezultata bolje plasiranih timova.