Volfsburg

Fudbaleri Union Berlina remizirali su sa Volfsburgom (2:2) u meču 24. kola Bundeslige.

Gosti su se prvi našli u gol šansi zahvaljujući Vegorstu koji je udarcem glavom stavio na ozbiljne muke Gikeviča, ali je poljski golman krajnjim naporima sačuvao mirnu mrežu.

Domaća publika je na odgovor čekala 18 minuta, a onda je Anderson spretno reagovao pred golom gostiju i prosledio centaršut Trimela iza leđa Kastelsa.

Još jednom je Union Berlin pokazao koliko su opasni prekidi koje izvodi Trimel u 57. minutu. Kapiten domaćih uputio je centaršut sa desnog boka na prvu stativu, a Fridrih je glavom udvostručio vođstvo.

Samo tri minuta kasnije, gosti su odgovorili takođe iz prekida. Arnold je centrirao iz kornera, a Janik Gerhart je loptu prosledio u mrežu domačina.

I četvrti gol na utakmici postugnut je glavom, a pogodak za remi postigao je Veghorst u 81. minutu na asistenciju Žoaa Viktora.