Fudbaler Almerije Umar Sadik nastavlja da se pokazuje kao fantastično pojačanje španskog kluba koji se takmiči u Segundi.

Sadik je u šesnaestini finala Kupa kralja dao dva gola Alavesu u prvom poluvremenu i time trasirao put svom timu ka nastavku takmičenja u pobedi 5:0.

Nekadašnji napadač Partizana je bio strelac u osmom minutu i prvom minutu nadoknade prvog poluvremena. U međuvremenu je mrežu Alavesa zatresao i Ager Akeće.

U drugom poluvremenu je Rodrigo Batalja autogolom povećao prednost domaćeg tima na 4:0 u 52. minutu, da bi u 81. Huan Viljar postavio konačan rezultat 5:0.

Sadik je ove sezone u Segundi dao devet golova, uključujući i tri protiv Ponferadine u nedavnom ligaškom okršaju. Zbog njegove forme trljaju ruke i crno-beli koji preko transfera vrednog devet miliona evra, čekaju i procente od naredne prodaje.

A ako Sadik nastavi da igra u ovakvoj formi, pitanje je trenutka kada će na vrata Almerije zakucati i neki jači klub.