Fudbaleri Lacija pobedili su najvećeg rivala Romu sa ubedljivih 3:0 u prvoj utakmici 18. kola Serije A.

Lacio je poveo već posle 14 minuta kad aje na asistenciju Manuela Lacarija pogodak psotigao Ćiro Imobile.

Lacari je samo devet minuta kasnije upisao novu asistenciju, a na 2:0 povisio je Luis Alberto.

Nekadašnji vezista Liverpula rešio je pitanje pobednika u 67. minutu kada je na dodavanje Akpe-Akpra postavio konačan rezultat.

Sergej Milinković Savić odigrao je svih 90 minuta za Lacio, a zaradio je žuti karton u 11. minutu.

Osim njega, žute kartone dobilo je još osam fudbalera oba tima u već tradicionalno žustrim derbijima Rima.

Roma je prekinula seriju od četiri meča bez poraza u Seriji A i trenutno je treća sa 34 boda.

Lacio upisao treću uzastopnu pobedu u ligi i sada je sedmi, ali sa samo tri boda manje od gradskog rivala.