Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su u Rijadu ekipu Atletiko Madrida sa 2:1 i plasirali se u finale španskog Superkupa.

Bilbao će trofej u Superkupu Španije, osvojen prošle godine, braniti u nedelju protiv Real Madrida, koji je juče u prvom polufinalu pobedio Barselonu posle produžetaka sa 3:2.

Posle prvog poluvremena u kojem nije bilo velikih uzbudjenja, Atletiko je poveo u 62. minuta autogolom Unaija Simona. Prethodno je Žoao Feliks šutirao glavom, lopta se od stative odbila o ledja Simona i završila u mreži.

Odmah nakon tog gola, Bilbao je zaigrao mnogo bolje, dok je Atletiko potpuno stao.

Prvo je šut glavom Injiga Martinesa na gol liniji zaustavio Jan Oblak, koji je kao pobednik izašao i posle udarca Injakija Vilijamsa, ali nije mogao da zauistavi i šut Alvaresa koji je u 77. minutu izjednačio na 1:1.

Bilbao je do preokreta i pobede stigao četiri minuta kasnije pogotkom Nika Vilijamsa koji je preciznim udarcem sa petnaestak metara savladao Oblaka.

Atletiko je meč završio sa igračem manje na terenu pošto je Hose Himenes u samoj završnici dobio crveni karton zbog prekršaja nad Vilijamsom.