Trijumf "brđana" i "stare dame".

Fudbaleri TSC-a savladali su Novi Pazar 4:0, dok je Čukarički u Surdulici bio bolji od Čukaričkog sa 1:0, čime su ove dve ekipe prošle u polufinale Kupa Srbije. U poslednjem meču večeri među četiri najbolje ekipe pridružila im se i Vojvodina pobedom nad Radničkim iz Niša, 1:0.

Čukarički je do trijumfa and Radnikom stigao golom Đorđa Ivanovića u 14. minutu meča, dok je TSC preko Stefana Vukića u 17. i Luke Ilića u 34. minutu stigao do 2:0 nakon prvog poluvremena, da bi u drugom isti dvojac još po jednom zatresao mrežu rivala – Vukić u 63, Ilić u 74. minutu.

Na kraju, 4:0 i prolaz među četiri najbolja tima najmasovnijeg fudbalskog takmičenja u Srbiji.

Ranije, mesto u polufinalu obezbedila je Crvena zvezda pobedom nad Napretkom u Kruševcu posle boljeg izvođenja penala (4:2, nakon 90 minuta bilo 0:0), dok će poslednjeg polufinalistu dati pobednik meča Vojvodina – Radnički NIš.

Poslednje mesto u polufinalu zauzela je Vojvodina, koja je minimalnim rezultatom, golom Nemanje Nikolića u 43. minutu, savladala Radnički u Nišu.